Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Anket sonrası Sarı rotayı İYİ Parti’ye kırdı

Anket sonrası Sarı rotayı İYİ Parti’ye kırdı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Erdek ilçe genelinde yaptırdığı ankette Belediye Başkanı Burhan Karışık’a memnuniyet oranının yüzde 74.8 çıkmasının ardından eşi Özlem Sarı’yı 2024 yerel seçimlerinde CHP’den belediye başkan adayı gösterme ihtimali kalmayan Hüseyin Sarı’nın rotayı İYİ Parti’ye kırdığı öğrenildi. Hüseyin Sarı ve eşi Özlem Sarı’nın önümüzdeki günlerde CHP’den istifa ederek İYİ Parti saflarına katılacağı gelen bilgiler arasında.

Öteyandan, Hüseyin Sarı’nın Erdek Belediyesi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katılmayarak kendi iş yerinde alternatif bayramlaşma töreni düzenlemesi ise dikkat çekti. Sarı’nın alternatif bayramlaşma töreninde Belediye Başkanı Burhan Karışık, CHP’li Meclis Üyeleri Nimet Kalafat ve Recep Eren’i hedef tahtasına koyması ise dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere; Hüseyin Sarı, mülkiyeti belediyeye ait olan ve üzerinde benzinlik bulunan gayrimenkul için “akaryakıt istasyonu yapılması ve intifa hakkı ihalesi” ile “akaryakıt istasyonu kiralama ihalesine fesat karıştırma” suçu kapsamında Bandırma Ağır Ceza Mahkemesince 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırılmış ve bu ceza Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından 20 Mayıs 2020 tarihinde onanmıştı.  Yargıtay 5.Ceza Dairesi’nin onama kararının ardından Hüseyin Sarı seçme ve seçilme hakkını kaybetmişti.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İYİ Parti’de ilçe başkanı istifa etti
Sıradaki Haber Erdek İYİ Parti’de ilçe başkanı istifa etti