Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Arkas lojistik CEO’su Göçmez’den öğrencilere altın öğütler

Arkas lojistik CEO’su Göçmez’den öğrencilere altın öğütler

Bandırma Ticaret Odası ve Onyedi Eylül Üniversitesi Lojistik Topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Uçtan uca lojistik” konferansında konuşan Arkas Lojistik CEO’su Onur Göçmez’den üniversite öğrencilerine altın öğütler.

-Beşiktaş’ın maçlarını izlemek için yatay geçiş yapmış

Göçmez “46 yaşındayım bu yaşıma kadar görmediğim konu kalmadı. Bu süreçte öğrendiğim tek  şey inanmaktır. çalışacaksınız, mücadele edeceksiniz, pes etmeyeceksiniz. Ben 1996 yılında üniversiteye girdiğimde önce Muğla Üniversitesini kazandım. 1 yıl İngilizce okudum.  Muğla gibi bir yerde İngilizce öğrenme dönemimi en iyi şekilde değerlendirememem hayatımın en büyük hatalarımdan biri oldu. Oradan İstanbul Üniversitesine yatay geçiş yaptım. Bunu da Beşiktaş maçlarına gitmek için yaptım. Ben çok iyi Beşiktaşlıyımdır. Sadece Beşiktaş’ın İnönü Stadyumundaki maçlarını izleyeyim diye 1 yıl çalıştım ve bölüm birincisi olarak İstanbul Üniversitesine yatay geçiş yaptım. Amaç ne kadar saçma değil mi? Önemli olan amacınızın olmasıdır. Öğrenci kardeşlerim amaçlarınız doğrultusunda çalışın. Garsonluk yapın, manavda sebze meyve satın ama çalışın. Ben lojistik okudum onun dışında bir şey yapmam diye bir şey yok. Ben kamu yönetimi okudum ama kaymakam olamadım. İdari hakimde olamadım. Lojistikçi oldum. 46 yaşındayım 24 yıldır çalışıyorum. Sakın ola olumsuz bir şey düşünmeyin.  Ülkemiz toprakları hiçbir zaman çalışan insana nankörlük yapmamıştır. Öğrenci olarak çalışmaya devam edeceksiniz. Hiç bir zaman inancınızı yitirmeyeceksiniz” dedi.

-Servise bindiğinizde uyumayı, kimse uyandırmadan uyanmayı bilmelisiniz
Öğrencileri beklentilerinin çok yüksek olmasından dolayı eleştiren Göçmez, “Şirkette staj ve iş alımları öncesinde yapılan mülakatlara özellikle ben giriyorum. Bana öğrenciler tarafından sorulan ilk soru ben ne zaman müdür olacağım. Cumartesi günü çalışıyor muyum? Kime raporlayacağım? Bunlar herkesin google arama motorunda iyi bir mülakat nasıl olur sorularının karşılığını bulacağı sorulardır. Ben şimdi size soruyorum ben o öğrenciyi işe nasıl alayım? Hiç kimseye öyle kolay ekmek yok. Şirket olarak yeni mezunlardan işe aldıklarımızdan  yüzde 50 ila 60 arasında başarı sağladık. geri kalan yüzde 40’lık kesim kaçmış. Çok yoğun çalışıyoruz. Kaçanlarda ev uzak, servis buradan geçmiyor. Biraz yürüyorum o sırada sokak köpeklerinin saldırısına uğruyorum vb nedenler. Bunlar gerçek hikayeler. Benim hayatta öğrendiğim en önemli şey servise bindiğim anda uyuya bilme kabiliyetidir. Servise bindiğinizde uyuyacak, kimse uyandırmadan uyanmayı bileceksiniz. Bu benim üniversite döneminde öğrendiğim bir hayat deneyimimdir. Bana soruyorlar öğrencilere tavsiyeniz nedir? .Benim öğrencilere en büyük tavsiyem çalışmaları ama çok çalışmalarıdır” ifadesini kullandı.

Konferansa Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, TCDD Bandırma Liman İşletme Müdürü Orhan Kılıç, Ticaret Odası Meclis Başkanı Funda Dedeoğlu ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma ve Erdek’te güvenlik haberleri
Sıradaki Haber Bandırma ve Erdek’te güvenlik haberleri