Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Arkas’tan Hindistan’da stratejik satın alma

Arkas Holding Lojistik Grubu,

Arkas Holding Lojistik Grubu, global yatırımlarına Avrupa ve ABD’den sonra Hindistan’da da devam ediyor. Hindistan’ın önemli lojistik şirketlerinden Fretlog’un yüzde 80 hissesini satın alan Arkas Lojistik, Hindistan-Orta Doğu-Avrupa Ekonomik Koridoru’nda güçlenmeyi hedefliyor.

Arkas Holding Lojistik Grubu’ndan yeni globalleşme hamlesi geldi. Grup, Avrupa ve ABD’nin ardından Hindistan’da yatırımlarına devam ediyor. Hindistan’ın önemli lojistik şirketlerinden Fretlog’un yüzde 80 hissesini satın alan Arkas Lojistik Hindistan-Orta Doğu-Avrupa Ekonomik Koridoru’nda güçlenmeyi hedefliyor. İki şirket arasındaki işbirliği, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas Göçmez, Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez, Fretlog Yönetici Ortağı Muharrem Dursun’un katıldığı imza töreni ile açıklandı.

“Hindistan’da olmak bize güç katacak”

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas Göçmez, Hindistan’ın lojistik sektörü için önemine vurgu yaptı. Göçmez, , “Hindistan 3.7 trilyon dolarlık Gayri Safi Milli Hasıla ve 1.4 milyarı aşan nüfusu ile birlikte dünyanın en büyük 5. ekonomisi. 20 yıldır ortalama yıllık yüzde 6’lık büyüme oranı ile dikkat çeken Hindistan’ın 2030’da dünyanın en büyük üçüncü, 2075’te ise en büyük ikinci ekonomisi olması bekleniyor. Son yıllarda büyük yatırımlar almayı başaran ülke küresel ekonominin de yeni gözdesi. Küresel jeopolitikte kurulan koridorlar hep Hindistan ile Avrupa’yı ve ABD’yi bağlayabilmek odaklı. 2000’de imzalanan Kuzey-Güney Koridoru, bu yıl imzalanan Hindistan-Orta Doğu- Avrupa Koridoru Hindistan’ın önemini ortaya koyuyor. Tüm bu çerçevede Hindistan’da olmak bize büyük bir güç katacak.”dedi.

“ABD ve Asya’ya erişim kolaylaşacak”

Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez, küresel pazarlarda yatırımlarının başlangıcını ABD New Jersey bölgesinde kurdukları yeni şirket z ve depo ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Göçmez, ” Bu stratejinin devamı olarak Hindistan’da Fretlog’u bünyemize katarak kendimizi Güneydoğu Asya’dan Körfez’e, Avrupa’dan ABD’ye uzanan ticaret akışı rotası üzerinde güçlü ve sağlam bir şekilde konumlandırmayı hedefliyoruz. Bu stratejik yatırımla yurtiçi ve uluslararası müşterilerimizin ABD ve Asya piyasalarına erişimi kolaylaşacak. Türkiye ve bölgemiz dışında da ABDHindistan ticaretini yakından takip ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı