Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Artışlar talepleri karşılamaktan uzak”

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mithat Günüç, emekli aylıklarına yapılacak artışlarla ilgili gazetecilere açıklama yaptı. Günüç “Enflasyon oranındaki artışlar, emeklilerin taleplerini karşılamaktan uzak. Emekli aylıklarına seyyanen artışlar yapılmalıdır. Yüksek enflasyona karşı emeklilerimizi sadece seyyanen zamlar koruyabilir” ifadesini kullandı.

-Seyyanen zam yapılmalıdır
Emeklilerinin aylıklarına 2019’un ilk altı aylık döneminde yüzde 10,19 oranında artış yapılacağını dile getiren Günüç, “Enflasyon oranındaki artışlar, emeklilerin taleplerini karşılamaktan uzaktır. Emekli aylıklarına seyyanen artışlar yapılmalıdır. Yüksek enflasyona karşı emeklilerimizi sadece seyyanen zamlar koruyabilir. Eşel mobil sistemi olan altı aylık Tüketici Fiyat Endeksi artışına göre emekli aylıklarına yapılan zamlar, yıllık TÜFE artışına kıyaslandığında enflasyon kaybı ortaya çıkmaktadır” dedi.

-İntibak düzenlemesi kaçınılmazdır
Emekli aylıklarına yıllık Tüketici Fiyat Endeksi oranında artış yapılmasının da mağduriyetlerin önüne geçebileceği dile getiren Günüç, “Yüzdeli zamlar, koruyucu bir sistem olmadığı gibi hesaplama yöntemleri de aylıkları düşürmektedir. Bu nedenle yıllardır dikkati çektiğimiz intibak düzenlemesinin yapılaması kaçınılmazdır. TBMM’den öncelikli beklentimiz, emekli aylıkları arasındaki adaletsizliği ortadan kaldıracak, kalıcı bir intibak düzenlemesinin bir an önce yasalaştırılmasıdır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Narkotik Suçlarla
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU