Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Asa’dan Sarı’ya salvo

Marmara Birlik Yönetim Kurulu

Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet As, 31 Mart yerel seçimleri öncesi, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın kalan yüzde 20 ürün bedellerini bahane ederek, Marmarabirlik üzerinden siyaset yapılmasına sert tepki gösterdi. Bu tür yaklaşımların art niyetli ve kuruma büyük zarar verdiğinin altını çizen Asa” Kurumu zarara uğratacak taleplerin gelmesini doğru bulmuyoruz. Hiç kimse bizden Marmarabirlik’in zarar etmesini isteyecek talepte bulunmasın. Ürün alım döneminde fazlasıyla fedakârlık yapılmıştır” dedi.

-Birlik üzerinde siyaset yapılıyor
Asa“31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi Marmarabirlik üzerinden siyaset yapılmak istenmektedir. Özellikle bazı kişiler konuşacak bir şey bulamıyor. 31 Aralık 2018 tarihinde sona eren, son ürün alım kampanyasından ortaklarımıza kalan borcumuzun yüzde 20’lik dilimi üzerinden siyaset yapma yarışında olduklarını görüyoruz. Bu tür yaklaşımları doğru bulmuyoruz ve kınıyoruz” ifadesini kullandı.

-Üreticilerimizi mağdur etmedik
Son ürün alım kampanyasında 351,5 milyon TL bedelle 51 bin ton ürün alımı gerçekleştirdiklerini dile getiren Asa “Ürün bedellerinin yüzde 80’i ödenmiş ve yüzde 20’lik kısmı kalmıştır. Bilindiği üzere Marmarabirlik rekolte beyanı esasına göre ürün alımı yapmaktadır. Bu kampanya döneminde verdiği rekolte beyanı miktarınca ürününü teslim eden ortaklarımız tarafından, rekolte beyan miktarının üzerinde ürünlerimizi alın, bedelini de ne zaman öderseniz ödeyin” demişlerdi. Kalan ürün bedelleri üreticilerimiz tarafından verilen rekolte beyan fazlalığı olarak teslim edilen ürün miktarları çoğunluktadır. Ürününü satacak yer bulamayan üreticilerimizi mağdur etmemek için 5 bin ton daha fazla ürün alınmıştır. Eğer rekolte beyan fazlası olarak ürün almamış olsaydık, bugün üreticilerimize borcumuz kalmayacak ve ürün bedellerinin tamamı ödenmiş olacaktı. Bazı kişiler bu gerçekleri bildiği halde kalan yüzde 20’ler ile ilgili siyaset yapmakta, bir bardak suda fırtına koparmaya çalışmaktadırlar” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma’nın Edincik Mahallesi’nin tanınmış ailelerinden
Sıradaki Haber Şahin Özçakır son yolculuğuna uğurlandı