Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Asgari ücret 3 bin 200 TL olsun”

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu bağlı Emekli Sen Bandırma ve Genel İş Balıkesir Şube Başkanlıkları “İnsan Onuruna Yarașır Asgari Ücret: 3 bin 200 TL Net!” kampanyası kapsamında Bandırma Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması ve bildiri dağıttı. Basın açıklaması Genel İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Hilmi Ovalı tarafından okundu.

“Asgari ücret, Türkiye’de milyonlarca insanın meseledir” diyen Genel İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ovalı “Aynı zamanda asgari ücret memleket meselesidir. Bundan dolayı asgari ücretin demokratik bir biçimde belirlenmesi gerektiğini, gerçek bir toplu pazarlıkla belirlenmesi gerektiğini, uyuşmazlık durumunda grev hakkının da olması gerektiğini söylüyoruz. Asgari ücret enflasyon karşısında, döviz kuru, altın fiyatları karşısında kaybının giderildiği, büyümeden, milli gelir artışından payını alan tümüyle vergi dışı bırakılan, gerçek bir geçim ücreti olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Önümüzdeki yıl için asgari ücretin en az net 3 bin 200 TL olması gerektiğini söyleyen Ovalı “Bütün Türkiye’yi de iş yerlerinden, meydanlara, sokaklara kadar bu mücadeleye örgütlüyoruz. Herkesi de insan onuruna yaraşır bir asgari ücret için omuz omuza olmaya çağırıyoruz” dedi. Ovalı’nın açıklamasının ardından DİSK üyeleri taleplerini içeren bildiri dağıtıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi’nde Emlak ve İstimlaktan
Sıradaki Haber Her gün yeni bir bombası patlıyor