Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aşı yok denilince dehşet saçtı

Balıkesir Aile Hekimleri Derneği,Ayvalık’ın

Balıkesir Aile Hekimleri Derneği,Ayvalık’ın Küçükköy Mahallesi’ndeki sağlık ocağında annesine zatürre aşısı vurdurmak isteyen E.B.K’nın aşı olmadığını duyunca 3 hemşireyi darp edip, yardıma gelen hasta yakınını da bıçaklayarak  yaralamasına ilişkin açıklama yaptı.

-Sağlık çalışanlarını darp etti,hasta yakınını bıçakladı

Dernek Başkanı Fevzi Turgut “Annesini aşı yaptırmak için Ayvalık 5 nolu aile sağlığı merkezine getiren vatandaşımız aşı olmaması nedeniyle annesine nasıl aşı yapılmaz diye aşı odasına dalıp hemşire hanımları darp etmeye başlamıştır. Bunun üzerine dışarıda bekleyen bir hasta yakını hemşire hanımları kurtarmak için araya girdiğinde, şahıs tarafından bıçaklanmıştır. Arkadaşlarımız hastaneden darp raporu almışlar, karakola gidip ifade vermişlerdir” dedi.

-Aile hekimleri darba açık hale getirildi

Turgut “Basında çıkan haberler yüzünden kontrolsüz bir şekilde aşılanmaya gelen ve yetersiz kalan aşı tedariki yüzünden aile hekimliği çalışanlarının darp edileceği def’aten basın açıklamaları ile anlatılmış ve uyarılmış olmasına rağmen hiç bir önlemin alınmayarak aile hekimliği çalışanlarının darba açık hale getirilmesinin sonucunu yaşamış bulunmaktayız. Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüzce acilen gerekli önlemlerin alınması ve yerel basına mutlaka açıklama yapılması elzemdir. Sadece iş için varsayılan ama ne korumak için ne de haklarının ödenmesi için tek bir adım atılmayan sağlık çalışanlarının yok sayılmasından vazgeçilmelidir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Töreni
Sıradaki Haber Bandırma AK Parti’de bir ilk yaşandı