" /> İmamoğlu’na taşlı saldırıya siyasilerden tepki – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,14
 • EURO
  %1,25
 • ALTIN
  %0,70
 • BIST
  %3,37
İmamoğlu’na taşlı saldırıya siyasilerden tepki

İmamoğlu’na taşlı saldırıya siyasilerden tepki

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na mitingi sırasında bir grup taş attı. Korumaları tarafından otobüs üzerinden indirilen İmamoğlu, otobüs içerisinden konuşmaya devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na mitingi sırasında yapılan taşlı saldırıya ilişkin yazılı açıkama yaptı.  Atak “Bugün Erzurum’da Ekrem İmamoğlu’na, mitinge katılan tüm yurttaşlarımıza ve en önemlisi milli iradeye yapılan bu taşlı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıdan etkilenen, yaralanan tüm yurttaşlarımıza ve basın mensuplarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”dedi.

Seçim demokratik bir süreç olduğunun altını çizen Atak “Her siyasi parti demokratik süreçlerin göstergesi olarak miting yapma, halk ile buluşma hakkına sahiptir. Bu nedenle eşit haklar gözetilerek gerekli önlemlerin yine emniyet güçleri tarafından alınması gerekmektedir. Ancak görüyoruz ki tarafsız olması gerekenler seyirci kalmakla yetinmekte, süreçleri zorlaştırmakta ve de nezaketsizlik örneği sergilemektedirler. Erzurum’daki saldırının sorumluluğu taş atan provokatörlerde olduğu kadar, aynı zamanda siyasi söylemini muhaliflerini hedef gösterme üzerine kuranlardadır. Biz diyoruz ki, sevgi ve barış kazanacak. Demokrasi kazanacak. Huzur içinde bir ülkeye yeniden kavuşmak için sabır, sükunet ve sağ duyu içinde seçim çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. 7 gün sonra, ilk turda bu işi bitirip, hak, hukuk ve adalet içinde yepyeni bir sabaha uyanacağız ve baharları getireceğiz. Size ve milli irademize olan saldırılara boyun eğmeyeceğiz, birleşe birleşe kazanacağız”ifadesini kullandı. .

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?