Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ayan “CHP’de koltuk hesapları yapılıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa

Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek DEVA Karesi İlçe Başkanlığına atanan Onur Ayan’dan çarpıcı açıklamalar. Ayan “2014 yılından beri Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem aktif bir üyesi hem de bir dönem Karesi ilçe Başkanlığı görevini yerine getirmiş biriyim. Cumhuriyet Halk Partisi, benim siyasete adım attığım, burada yoğrulduğum, çok şeyler öğrendiğim, çok emek verdiğim bir çatıdır. Bu çatıda sadece bir kez ilçe başkanlığı makamına aday olmuş, kazanmış ve ekibimle bir dönem boyunca layıkiyla yaparak bayrağı devretmiş birisiyim. Sonrasında kenara çekilip hiçbir teklife de sıcak bakmadım. Ancak bugün baktığımda, benim ideallerimi tam olarak yansıtmayan CHP’nin, koltuk hesaplarının yapıldığı, sosyal demokratlığa yakışmayan hareketlerin gerçekleştiği bambaşka bir konumda olduğunu görüyorum”dedi.

-Kapalı kapılar ardında çirkin pazarlıklar

Ayan “Parti içi mücadele,hizipçilik ve acımasız eleştirilerin olduğu bu partide siyaset yapma fırsatım olmadığına inandığım süre zarfında şahsım, ailem ve çevrem fazlasıyla yıprandı. Ama ben her zaman partiye zarar verebilirim düşüncesi ile sessiz kalmayı tercih ettim. Cumhuriyet Halk Partisinde yol arkadaşlarımın üzerimde çok büyük hakları vardır. Asla inkar edemem ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ama kapalı kapılar arkasında yapılan çirkin pazarlıklarla malesef bu partide hem gençlerin önünün kapatıldığını görmek, hem de emeğin hiç bir anlamının olmadığını yaşamak artık bana bu partide siyaset yapma  imkanı bırakmadı. Bu sebeple çok güzel günler geçirdiğim partimden üzülerek ayrılıyorum. Geçmiş dönemdeki tüm emeklerim; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ilelebet tek liderim Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Halkçı,Devletçi,Laik,Milliyetçi,Cumhuriyetçi ve İnkilapçı olan   Cumhuriyet Halk Partisi’ne helal olsun. İsterim ki partili dostlarımda,bu çatı altında üzerimde emeği olan tüm parti büyüklerimde bana haklarını helal etsinler. Bu fiziksel ya da ideolojik bir ayrılık değil sadece düşünsel ve artık kendimi değersiz gördüğümden ve aidiyet duygumu kaybettiğimden dolayı yaşanan bir ayrılıktır”ifadesini kullandı.

-Atatürkçü kişiliğimden ödün vermeyeceğim

Ayan “Bundan sonraki süreçte Balıkesir DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir öncülüğünde, yine “Atatürkçü” kişiliğimden ödün vermeden, “Laik” çizgimi hiçbir şekilde bozmadan, Deva Partisi Karesi Kurucu İlçe Başkanı olarak memleketime ve halkımıza fayda sağlamak adına birlikte yeni bir yola çıkma kararı verdik. Siyaset anlayışım hiçbir zaman boş vaatlerle insanları kandırmak olmadı. Tek derdim var, kavgasız gürültüsüz, kirli hesapların olmadığı bir çatı altında insanlarımıza, onların eksiklerini tamamlayarak, bütünleştirici bir şekilde, ayrım yapmadan fayda sağlamak ve yardımcı olmaktır. Memleketimin her bir köyü her bir mahallesinde siyasi hayatım boyunca dostluklar kurdum. Onların ihtiyaçlarına gücüm yettiğince cevap vermeye çalıştım. Bundan sonra da yine tek amacım ve hedefim koltuk değil; memleketimize ve insanımıza nasıl fayda sağlayabileceğim güzel insanımıza nasıl dokunabileceğim olacaktır”şeklinde konuştu.

-Çizgimi bozmayacağım

Çocukluk arkadaşı ve dostu Kemal Aydemir’in “Balıkesir’imizde yepyeni bir sayfa açalım” teklifi üzerine siyasi hayatında yepyeni bir yolculuğa çıktığının altını çizen Ayan “Bundan sonra çizgimi bozmadan, hiçbir makam ve menfaat beklentim olmadan, bana verilen görevi memleketimin insanı için elimden gelen en iyi şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ilelebet tek liderimiz, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda, Laik bir anlayış ile DEVA Partisi Karesi Kurucu İlçe Başkanı olarak yapmaya çalışacağım. Bilmenizi isterim ki bu adı büyük kendi küçük Balıkesir’imiz de hepimiz birlikte güzeliz. Fikirlerimiz ve düşüncelerimiz ayrı olsa da biz bu onurlu yolda birlikteysek güçlüyüz. Bu güzel şehri güzel yapan bizleriz”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi