Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Aydınlık Türkiye’yi kimse yolundan döndüremeyecektir”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden alternatif

Cumhuriyet Halk Partisi’nden alternatif 100.yıl kutlaması. Cumhuriyet Meydanında yapılan kutlamalara CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcısı Metin Ok, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, ADD Şube Başkanı Serdar Polat, Eğitim İş Sendikası Şube Başkanı Kadir Taylan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Ece Başaran ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Atatürk ve Cumhuriyete yapılmak istenen her türlü saldırı karşısında atasının izinde, çağdaşlıktan asla ödün vermeyen dimdik, bir gençlik bulacaktır. Atatürk Gençliği Cumhuriyetimizi sonuna kadar yaşatacak. Onun ilkelerinin her zaman savunucusu olacaktır. Aydınlık Türkiye’yi kimse yolundan döndüremeyecektir” dedi.

-Mustafa Kemal’i milletin yüreğinden sökemeyecekler
Tosun devamında şunları söyledi “Cumhuriyetin temel değerlerine ve anayasal ilkelere inanmayanların, aydınlaşmayı ve çağdaşlaşmayı içine sindiremeyenlerin, ülkenin geleceğine ilişkin art niyet besleyenlerin, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kurumlarına yönelik saldırıları ulusumuzu ve devletimizi yıldıramayacaktır. Hiçbir güç Mustafa Kemal’in bu milletin yüreğinden sökemeyecektir.”

-Hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar
CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar “19 Mayıs Bayramını türlü yöntemlerle önemsizleştirmeye çalışanlar, bayram kutlamalarını kısıtlayanlar ise özgürlük ve bağımsızlık iradesini kabullenemeyen odaklardır. Bu odaklar hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır. Tek adam rejimi kurarak halkımızın özgürlüğünü gasp ederek baskı ve zorbalıkla kendi rejimlerini kuracağını düşünenler amaçlarına asla uluşamayacaklardır” dedi.

-Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız
Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Serdar Polat’ta konuşmasında “Millî mücadelenin 100.yılı yurdumuzun her köşesinde coşkuyla kutlanırken Cumhurbaşkanlığı’nın hazırladığı logoda Atatürk’ün olmayışı niyetleri açık etmektedir. Niyet Atatürk’ten yoksun bırakılmış bir tarih kurgulamak ise bilinmelidir ki milletimiz buna asla izin vermeyecektir. Aziz milletimize söz veriyoruz. Atatürk Devrimlerini yaşatacağız. Emperyalizmin oyunlarını 100 yıl önce olduğu gibi bugünde bozacağız. Gerici, bölücü ve işbirlikçi zihniyetle olan mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz. Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız. Demokrasimize ve demokrasinin vazgeçilmez ilkesi laikliğe ödünsüz sahip çıkacağız. Tek başkomutanımız, tek liderimiz, tek rehberimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflerini tümüyle gerçekleştireceğiz ” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı