Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“BAĞ-KUR primlerindeki artış geri çekilmelidir”

“BAĞ-KUR primlerindeki artış geri çekilmelidir”

Tarım BAĞ-KUR primlerine yüzde 44,87 oranında zam yapıldı. Artan zamlar siyasetinde gündem maddesi oldu. Gelecek Partisi İlçe Başkanı Özışık, primlerin düşürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı Aydın Özışık, gazetecilere yaptığı açıklamada, “2022 yılında tarım BAĞ-KUR primlerine yüzde 44.87 oranında zam yapılarak bin 668,83 TL’ye yükseltilmiştir. Bu miktarı çiftçilerimizin ödeyebilmeleri mümkün değildir. Buna kalıcı çözümler bulunmalı, yapılan artış geri çekilmelidir” dedi. 30 gün olan prim ödeme gün sayısının 15 güne indirilmesinin kısmen de olsa çiftçileri rahatlatacağına dikkat çeken Özışık, primlere uygulanan yüzde 5’lik hazine teşvik indiriminin en az enflasyon oranında artırılması gerektiğini söyledi.

-Tarımda ithalatçı olduk

Özışık “Tarımsal üretim sisteminin can damarı olan çiftçilerimiz, üretim aşamasında karşılaştığı her türlü zorluğa karşın bugün alın terinden aldığı güçle emeğinin karşılığını alma mücadelesi içerisinde hayata tutunmaya çalışmaktadırlar. Kendi kendine yeten bir tarım ülkesiyken, ne yazık ki uygulanan yanlış politikalar Türkiye’yi tarımda ithalatçı bir ülke konumuna düşürmüştür.” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimarlar Odası’nda bir dönem sona erdi
Sıradaki Haber Mimarlar Odası’nda bir dönem sona erdi