" /> Bagfaş’a ihracatın yıldızı ödülü – Marmara Olay

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bagfaş’a ihracatın yıldızı ödülü

Bagfaş’a ihracatın yıldızı ödülü

Türkiye ekonomisine geçen yıl 16 milyar doların üzerinde ihracatla büyük katkı sağlayan kimya sektörünün başarılı firmaları ödüllendirildi.
“2017 İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) İhracatın Yıldızları Ödülleri” töreni, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Törende, plastikten kozmetiğe, ilaçtan kauçuğa, medikalden boyaya kadar kimyanın farklı alt sektörlerindeki 10 binden fazla ihracatçı firmayı temsil eden İKMİB tarafından, sektör temsilcileri ödüllendirildi. Erdek’te kurulu bulunan Bandırma Gübre Fabrikaları AŞ Kimyasal Gübreler ihracatında dereceye girdi.

-Bu ne yaman bir çelişki
Öteyandan Bandırma Gübre Fabrikalarında çalışan sendikalı ve sendikasız 170 işçi dün 2,5 yıldır zam alamadıklarını gerekçe göstererek vardiya çıkışında kart basmadan çıkış kapısına kadar yürüyerek sessiz eylem yapmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Yahya Kemal Gencer’in 1 mühendis ve 3 sendikasız işçiyi makamına çağırarak aylık 25 TL zam yapacaklarını asıl değerlendirmenin ise Mayıs 2018’de yapılacağı yönündeki teklifini işçilerin kabul etmediği dile getirilmişti. İşverenin bu teklifini kabul etmeyen sendikalı ve sendikasız işçiler Bandırma Gübre Fabrikalarında eylem yapma kararı aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?