Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Balıkesir’de akıllı sayaç okuma devri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BASKİ, yaklaşık bir yıldır pilot mahallede uyguladığı “Akıllı Sayaç Okuma Sistemi”ni, şehrin dört bir yanına yaymak için çalışmalarını sürdürüyor. BASKİ tarafından geliştirilen yazılım sistemiyle drone aracılığıyla okunan sayaçların, okuma süreleri en aza indirilerek SMS ve mail yoluyla bilgilendirme yapılabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Balıkesir Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (BASKİ), yenilikçi vizyonuyla teknolojiyi takip ederek hizmetlerini bu yönde geliştirmeye devam ediyor. Kendi geliştirdiği yazılımla yaklaşık bir yıldır pilot mahalle olarak belirlenen Altıeylül ilçesi Karakavak (Yörükkışla) kırsal mahallesinde uygulamaya alınan “Akıllı Sayaç Okuma Sistemi” projesini, şehrin dört bir yanına yaymak amacıyla çalışmalarını sürdüren BASKİ, zamandan tasarruf sağlayarak işgücü verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Bin sayacı 3 ila 8 dakikada okuyabiliyor

14 bin kilometrekarelik bir alana yayılmış olan Balıkesir’in, 898 kırsal mahallesindeki abonelerine en iyi hizmeti verebilmek için aralıksız çalışan BASKİ, bu sistem sayesinde drone aracılığıyla akıllı sayaçları, radyofrekans verici (RF) teknolojisi kullanarak okuyabiliyor. 1-1000 arası sayacı, 3 ila 8 dakika arasında okunmasına fırsat veren sistemle, 160 bin BASKİ abonesinin evlerine ve bahçelerine girmeden sayaç okuma sürelerini asgariye inecek ve abonelere SMS ve mail yoluyla bilgilendirme mesajları gönderilecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi