• DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,64
 • BIST
  %0,17
Balıkesir’de siyaset toz duman

Balıkesir’de siyaset toz duman

Gömeç’te yapılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı 1’inci bileşiminde Milletvekili İsmail Ok’un dışındaki  AK Parti Balıkesir  milletvekilleri ve il başkanı Ekrem Başaran’ın da içinde bulunduğu grubun Birleşmiş Milletlerin Habitat Günü’nde Amerika’da düzenleyeceği etkinliklere katılmak için yapacakları seyahat bedellerinin Büyükşehir bütçesinden karşılanmasına yönelik meclis kararı tartışmalara neden oldu.

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin tartışmalara ilişkin açıklama yaptı. Şahin açıklamasında “ Birleşmiş Milletler, Dünya Habitat Günü’nü Balıkesir’de kutlayacak. Her yıl dünyanın bir ülkesinde kutlanıyor. 190 ülke temsilcileri geliyor.. Bu kadar önemli başarı ve organizasyonu sulandırmak ve gölgelemek için CHP klasik çamur siyaseti yapıyor. Balıkesir i dünya gündemine oturacak uluslararası şehircilik toplantısı olan Dünya Habitat Gününü bu şekilde saçma sapan algı ve tartışmalar ile gölgelemeye çalışmak CHP zihniyetinin Balıkesir düşmanlığının ne kadar derin olduğunun göstergesidir” dedi.

Şahin “CHP genel merkezi nasıl ülkesinin her başarısına bir çuval çamur atarak itibarsızlaştırma, engelleme ve kendilerini körü körüne takip eden kitlenin gerçekleri görmesini engellemek için algı iftirası yapıyorsa yerelde de sözde Balıkesir Milletvekilleri Ardahan’lı Ensar Aytekin, Sivaslı Fikret Şahin ve İngiltere menşeli Ahmet Akın ve onların kayığının kürekçisi İl  Başkanı aracılığıyla Balıkesir’e gelen yatırımları önce engelleme çabası, beceremeyince “Çamur atma kampanyası” ile gölgeleme çalışması yapmayı siyaset zannediyor. Balıkesir’deki CHP’li ilçe belediyelerinden yayılan kokuları, işlenen suçları görmeyenler Balıkesir’in yoluna sürekli çamur, taş ne bulursa atarak engelleyeceklerini ve bu yolla hemşerilerimizin oyunu alabileceklerini sanıyorlar. Yiyip, içip gezen, hizmet etmeyenler kendi yaptıklarını bu yolla itiraf ediyorlar aslında. Ülkesine ve Balıkesir’e kıskançlık ve düşmanca bakan bu bataklık siyasetçilerin hemşerilerimiz ciddiye almıyor zaten. Ancak biz bazen bunların seviyesine inmek ve cevaplamak zorunda kalıyoruz, cevap vermeden bu sefer bulundukları bataklığın ve içlerinde büyüttükleri çamuru her tarafa saçma cesareti ediniyorlar. Kendi Belediyelerinde yapılan usulsüzlükleri bu yolla Büyükşehir Belediyemize sıçratmaları mümkün değildir” ifadesini kullandı.

 

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?