Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Balıkesir’de yetki Eğitim Bir Sen’de

Eğitim Bir Sen Balıkesir

Eğitim Bir Sen Balıkesir 1. Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk’un, eğitim iş kolunda, Balıkesir’de bu yıl da yetkili sendika olunmasına ilişkin basın açıklaması yayınladı.

Eğitim Bir Sen 1. Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk yayımladığı mesajda Eğitim Bir Sen’in üye sayılarının gün geçtikçe arttığını belirterek, “2012 Yılından beri Türkiye Genelinde Yetkili olan Eğitim-Bir-Sen, Temmuz 2020’de Türkiye genelinde üye sayısını artırarak, 450 bin’i aşan üyeyle gücüne güç katarak yetkiyi perçinlemenin arefesindedir. Balıkesir ilimizde de büyük bir teveccühe mazhar olan sendikamız yeni eğitim çalışanlarının aramıza katılmasıyla yetkili sendika olmaya devam etmiştir. Bize duyulan bu güven den dolayı tüm eğitim çalışanlarına yürekten teşekkür eder emeği geçen herkese şükranlarımı arz ederim”dedi.

Çabuk devamında şunları söyledi ” Eğitim-Bir-Sen genel merkezimize ve Balıkesir 1 Nolu Şubemize duyulan bu güvene layık olmak için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu yıl yapılan mutabakat toplantısı ve imza altına alınan mutabakat metnine göre Eğitim-Bir-Sen 5 bin 521 üye ile yetkiyi alırken, en yakın takipçimiz Türk Eğitim Sen ise 3 bin 627 üye sayısı ile ikinci olmuştur. 1992 yılında Mehmet Akif İnan’ın öncülüğünde 15 eğitim çalışanıyla kurulan Eğitim-Bir-Sen olarak, bir yandan kamu çalışanlarının ekonomik, özlük, sosyal ve kültürel haklarının kazanılması ve geliştirilmesi mücadelesi verirken, diğer yandan bu ülkede yaşamanın üzerimize yüklediği sorumluluk gereği bu ülkenin en temel sorunlarına da ilgisiz ve duyarsız kalmıyoruz”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gelecek Partisi Bandırma Belediye Başkan
Sıradaki Haber “Seçimden seçime, billboardlarda kendini bulan başkan olmayacağım””