Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Balıkhanedeki dükkan kiraları yargıya taşındı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı tarafından balık halinde faaliyet gösteren balıkçı esnafından talep ettiği ecrimisil bedelleri yargıya taşındı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı tarafından balık halinde faaliyet gösteren balıkçı esnafından talep ettiği ecrimisil bedelleri yargıya taşındı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı tarafından talep edilen ecrimisil bedellerinin fahiş olduğunu dile getiren balık hane esnafında Yaşar Telemeci, talep edilen bu rakamların neye göre belirlendiğinin belli olmadığını söyledi.

-11 bin 293 TL ecrimisil çıkardılar
Kendisine 224 günlük bir süre için 11 bin 293 TL ecrimisil bedeli çıkartıldığını anımsatan Telemeci, “Tarafıma tahakkuk ettirilen ecrimisil bedeli çok yüksektir. Ayrıca ülkemizde balık sezonu 8 ay sürmesinden dolayı av olmayan 4 aylık dönem için tarafımızdan ecrimisil talep edilmesi hakkaniyete aykırıdır. Bandırma Belediyesi ile yapılan kira sözleşmesi gereği tarafımızdan 4 aylık süre için kira bedeli alınmamaktadır. Bu sebeple balık sezonunun 8 aylık bir dönemini kapsaması sebebiyle kalan 4 aylık dönem için ecrimisil talep edilmesi hakkaniyete aykırıdır” dedi. Telemeci, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı tarafından belirlenen ecrimisilin iptali için Balıkesir İdari Mahkemesine yürütmeyi durdurmayla ilgili dava açtığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı