• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Bandırma 4’ünci Kitap Günleri başladı

Bandırma 4’ünci Kitap Günleri başladı

Bandırma 4.Kitap Günleri başladı. Açılış törenine Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr.Selim Panç, ve çok sayıda Bandırmalı katıldı. Kitap Günleri açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Tolga Tosun “Bugün Bandırma’mız için anlamlı bir günü yaşıyoruz. Kentimizin kültür ve sanat kimliğine büyük katkı sunan ve bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Bandırma Kitap Günlerimizin açılış günün de yine kitapların gölgesinde, edebiyatın ışığında hep birlikte buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

-Okumak her şeyin temelidir
Okumanın her şeyin temeli olduğunun altını çizen Tosun “Her şeyin temeli olan kitapların, birbirinden seçkin yayınevlerinin ve değerli konuklarımızın, yazarlarımızın yer aldığı kitap günlerimiz kapsamında şehrimizin ortak buluşma noktası, kalbi Cumhuriyet Meydanı’nda edebiyatla dolu dolu 9 gün geçireceğiz. Ulusal boyutta ve bölgemizin en önemli etkinliklerinden biri olan kitap günlerimiz bu yıl bizler için daha da anlamlı, milli mücadelemizin son kurşununun atıldığı bağımsızlığın ve özgürlüğün kenti Bandırma’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıldönümünde bu etkinliği gerçekleştirmenin de ayrı bir gururunu ve onurunu yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

-Kentimizin kültür hayatına hayırlı olsun
Tosun “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi; “Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan penceredir.” Bugün kurtuluşun ve kuruluşun kenti Bandırma’da, Atatürk’ün bizlere armağan ettiği ve ilelebet yaşatacağımız Cumhuriyetimizin aydınlık penceresinden, kitapların sunduğu bilgiye erişeceğiz. Bu büyük organizasyonda birbirinden değerli misafirlerimiz, yazarlarımız bizlerle buluşacak, onların tecrübelerinden, bilgilerinden hep beraber faydalanacağız. Bugünde çok değerli iki misafirimiz bizlerle buluşuyor. Türk Sinemasının “Sultan’ı”, aydınlık yüzü büyük sanatçı Türkan Şoray ve yine Türk Sinemasının yaşayan efsanesi bu toprakların değerli kültür hazinesi Ahmet Mekin’i Bandırma’mızda ağırlamış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.100 yıllık şanlı tarihimizin ışığında, aydınlıkla, gelecekle, bilgiyle, kültürle ve kitaplarla buluşacağımız, tarihin güvenilir limanı Bandırma’dan, kağıttan gemilerle, kitapların derinliğine yolculuğa çıkacağımız Kitap Günleri programımızın kentimizin kültür hayatı için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadesini kullandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?