Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma Belediyesi süper market açtı

Bandırma Belediyesi’na ait Sosyal Market düzenlenen törenle hizmete girdi. Artık Bandırma’daki htiyaç sahibi vatandaşlar sosyal kartla bu marketten ihtiyacı olan ürünleri bedelsiz olarak alabilecek.

Bandırma Belediyesi'na ait

Bandırma Belediyesi Kapalı Pazaryeri Yaşam Alanında süper market açtı. 350 metre kare alan üzerine kurulan bu marketten sosyal kart sahibi ihtiyaç sahibi vatanlar faydalanacak.

-Açılışa yoğun ilgi

Sosyal Market adı verilen süper marketin açılışına CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Serkan Sarı, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcıları Aydın Yağar, Ozan Onur, CHP İlçe Başkanı Erden Köybaşı, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, Deva Partisi İlçe Başkanı Özlem Paşaoğlu, Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri Metin Ok, Onur Çon, Merve Polat, Aydilek Gönenç, Mesut Özdemir, Bandırma Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, Şoförler Odası Başkanı Osman Çapar, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, Ağaçişleri Odası Başkanı Samiz İzci. Bakkallar Odası Başkanı Ömer Metin, Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Dursunbeyliler Derneği Başkanı İsmet Demiraslan,mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

-Sosyal belediyecilik bütçe ve kadro işidir
Açılış töreninde konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Sosyal Market Projesinin kendi seçim beyannamesinin de içinde bulunan projelerden biri olduğunu söyledi. 2019’’yılında belediye başkanı olduğunda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bütçesinin 23 müdürlük arasında en sonlarda bulunduğunu dile getiren Tosun “ Sosyal belediyecilik için bütçe ve ekip lazım. Aradan geçen 4 sene boyunca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzü geliştirdik, büyüttük ve bütçe olarak ilk 5 müdürlük arasında soktuk. Bu gelişimle birlikte Sosyal Market gibi insanlara dokunan projeler ortaya çıktı” dedi.

-Bu marktten sadece ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanıyor
Sosyal Market’ten ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelerin faydalanabileceğini dile getiren Tosun “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün erzak yardımları var. Belediye olarak ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulunuyoruz. Bu erzak yardımlarının içinde belli başlı ürünler var. Vatandaşlarımızın erzak paketi içinde bulunan ürünleri isteyim istemediğini bilmiyoruz. Bu projeyle birlikte buradaki anlayışı da değiştirdik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız sosyal kartla sosyal markette bulunan 35’den fazla üründen ihtiyacı olanı alacak. Aldığı her ürün için sosyal karttaki puanı düşecek. Yerel yönetim olarak bu projemizi bütçemizden daha fazla kaynak aktararak ve hayırsever vatandaşlarımızın da destekleriyle daha da büyütmeyi hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sıradaki Haber MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI