Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma Enerjisa Fen Lisesi 10.dönem mezunlarını verdi

Bandırma Enerjisa Fen Lisesi 10.dönem mezunlarını verdi

Bandırma Enerjisa Fen Lisesinin 2022-2023 yılı mezuniyet töreni okul bahçesinde yapıldı. 105 öğrenci düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı. Mezuniyet törenine, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Enerjisa İdari İşler Müdürü Özkan Acar, Enerjisa Bakım ve Planlama Müdürü Halit Emiroğlu, Kızılay Bandırma Şube Başkanı Halil Özümit, Makina Mühendisleri Odası Başkanı Gürbüz Gözcüler, İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Gürkan Ilgın, Bandırma Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Hakan Yücel,Dere Mahalle Muhtarı Nevzat Man ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

-Şampiyonlara ödül
Mezuniyet töreninde ilk 3’e giren öğrencilere plaket verildi. Okul 1’incisi olan Miraç Siper plaketini Okul Müdürü Ali İhsan Tekin’den, Okul 2’incisi olan Yağız Aksak plaketini Enerjisa Bakım ve Planlama Müdürü Halit Emiroğlu’ndan, Okul 3’üncüsü Sehre Güldağlı’da plaketini Enerjisa İdari İşler Müdürü Özkan Acar’dan aldı.

-Adaletli olun
Mezuniyet töreninde öğrencilere seslenen Okul Müdürü Ali İhsan Tekin “ Sizler çok şanslısınız çünkü “Korkma” diye başlayan bir İstiklal Marşına, İlk emri “oku” diye başlayan bir Kur’an-ı Kerim’e ilim Çin-de de olsa arayıp bulun diyen bir Peygambere. Ne Mutlu Türküm diyen Atatürk’e sahipsiniz. Adaletli olun, adalet mülkün temelidir, merhametli olun, samimi olun, Ülkenizi her şeyden çok sevin, unutmayın başka Türkiye yok. Üç şeyden asla vazgeçmeyiniz. Sağlık, saygı ve sevgi… Bu üç şey size, ailenize ve ülkemize mutluluk getirecektir. Sağlıklı düşünen insan çok çalışacak, saygılı olan kişi başkalarını fark edecek ve sevgi dolu kişi de başta kendi ülkesi olmak üzere tüm insanlığı sevecektir. Hızla değişen bu dünyada değişime ayak uydurmak, muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşımak için şarttır. Sizlerden dürüst, çalışkan sevgi dolu, adil iyi bir insan, milli ve manevi duygulara bağlı olmanızı arzuluyorum” dedi.

-Ülkenin umdu gençler
Ülkenin umudu ve güvencesinin gençler olduğunu dile getiren Tekin “Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine yükselteceksiniz. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum. Ülkemizin geleceği siz değerli Gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadesini kullandı.

-Eğitime adanmış bir ömür
34 yıldır eğitim hayatında aktif olarak görev yapan Ali İhsan Tekin, mezuniyet töreninin ardından 15 Temmuz 2023 tarihinde emekliye ayrılacak. Mezuniyet töreninde Tekin’e eğitim camiasına yapmış olduğu katkılardan dolayı Enerjisa Fen Lisesi Başmüdür Yardımcısı Taner Yıldırım tarafından teşekkür plaketi verildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor
Sıradaki Haber Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor