Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Bandırma için seferberlik ilan etmeliyiz”

İYİ Parti Bandırma Belediye

İYİ Parti Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Ersan Kırbaş, Müjdat Gündoğdu, Eren ülkü ve Aydilek Gönenç’ten ortak deprem açıklaması yaptı. Açıklama İyi Parti Bandırma Meclis Grubu adına Meclis Üyesi Ersan Kırbaş tarafından yapıldı. Kırbaş “İstanbul’da yaşanan 5,8 şiddetindeki deprem bir kez daha depreme karşı hazırlıksız olduğumuz gerçeğini yüzümüze vurdu. Bilir kişilerin yaptığı açıklamalara baktığımızda 35 yıl içerisinde 7 şiddetinde bir deprem olma olasılığı yüzde 65 ve ilçemiz depremin olacağı Kuzey Anadolu fay hattına yalnızca 60 km uzaklıkta. Bu demek oluyor ki bu felaket İstanbul ile birlikte ilçemizi de etkileyecektir” dedi.

-Olası deprem Bandırma’yı da etkileyecek
Kuzey Anadolu fay hattı dışında Bandırma’yı direk etkileyecek 3 fay hattının daha bulunduğunu dile getiren Kırbaş “Bandırma ve Erdek Körfezlerini Kapıdağ kıstağında keserek karaya çıkan fay, İznik Gölü içinden geçerek Gemlik Körfezinde denize giren Marmara Denizinin tüm güney sahillerinin izini sürerek Karacabey boğazında yeniden karaya çıkan fay ve Manyas Kuş Gölü içinden geçen fay hatlarıdır. Artık Bandırma ve çevresinde oluşacak olası şiddetli ve yıkıcı depremler için acil önlemlerin alınması ve ilgili kurum, kuruluşlarla birlikte olası deprem öncesi gerekli denetimlerin sağlanması ve deprem sonrası kaza senaryoları oluşturarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak planların hazırlanması ile somut adımlara dönüşmesini sağlayacak çalışmaların yapılması kaçınılmazdır” ifadesini kullandı.

-Her türlü desteği vermeye hazırız
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği söz konusu olduğundan İYİ Parti grubu olarak bu konuyu çok önemsediklerinin altını çizen Kırbaş “Bu konuda çalışmalara acilen başlanması için seçimden hemen sonra Mayıs ayındaki oturumumuzda parti grubumuz “Deprem ve Doğal Afet Komisyonu” kurulması yönünde önerge verdi ve diğer partilerinde desteğiyle komisyonumuz oy birliğiyle kuruldu. İstanbul depreminden önce ki Eylül ayında yapılan meclis oturumunda İYİ Parti grubu olarak deprem konusunun hızlıca gündeme alınması yönünde önerge meclis başkanlığı makamına sunmuştuk. Bu önergemiz her ne kadar ertelense de yaşanan deprem sonrası tekrar gündeme alınmasını önemseyerek destekledik. Deprem Komisyonu çalışmalarına zaman kaybetmeden başlayacaktır. Ancak biliyoruz ki bu konu sadece Bandırma Belediyesi’nin üstesinden gelebileceği bir konu değildir. Kaymakamlık, Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve STK’lar ile adeta bir seferberlik halinde çalışılması gerekmektedir. Meclis Grubumuz ve İYİ Parti İlçe Başkanlığımızın Büyükşehir ve Bandırma’ da bu çalışmalara her türlü desteği vereceğinin bilinmesini isteriz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biga’da akşamüstü saatlerinde meydana gelen
Sıradaki Haber Biga beşik gibi sallanıyor