Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma Kitap Günleri başladı

Bandırma Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kitap günleri başladı.

Bandırma Belediyesi tarafından her

Bandırma Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kitap günleri başladı. Kitap Güneri açılış törenine İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Fehmi Yörük, CHP İl Başkan Yardımcısı Metin Turan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak, İYİ Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, Deva Partisi İlçe Başkanı Ümit Yaman Bal,Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Yazar Erol Mütercimler, Belediye Meclis Üyesi ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Açılış öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın mesajı okundu.

-Edebiyatla dolu dolu 8 gün geçireceğiz

Kitap Günleri açılış töreninde konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun,“Bugün Bandırma’mız için anlamlı bir günü yaşıyoruz. Kentimizin kültür ve sanat kimliğine büyük katkı sunan ve bu yıl beşincisini gerçekleştirdiğimiz Bandırma Kitap Günlerimizin açılış günün de 100 yıllık Cumhuriyetimizin ışığında, kitapların gölgesinde hep birlikte buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okumanın her şeyin temeli olduğunu biliyoruz. Her şeyin temeli olan kitapların, birbirinden seçkin yayınevlerinin ve değerli konuklarımızın, yazarlarımızın yer aldığı kitap günlerimiz kapsamında şehrimizin ortak buluşma noktası, kalbi Cumhuriyet Meydanı’nda edebiyatla dolu dolu 8 gün geçireceğiz”dedi.

-Bölgenin en önemli etkinliği
Ulusal boyutta ve bölgemizin en önemli etkinliklerinden biri olan kitap günlerinin bu yıl daha da anlamlı olduğunun altını çizen Tosun “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bin bir zorlukla milletimizle beraber kurduğu insandan, çoğulculuktan, hak ve hukuktan, adaletten, özgürlüklerden yana olan Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde bu etkinliği gerçekleştirmenin ayrı bir gururunu ve onurunu yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

-Kitapların derinliğinde yolculuğa çıkacağız
Tosun devamında şunları söyledi “Bu büyük organizasyonla ülkemizin seçkin yayınevlerini stant alanlarında ağırlamaya devam ederken, bu sahnede misafir edeceğimiz birbirinden değerli konukların sunduğu bilgi ve tecrübeyle ufkumuzu genişleteceğiz. Bandırma geçmişten bugüne kültür ve sanat kimliğini çeşitlendirmiş, birbirinden değerli medeniyetlerin bıraktığı izlere sahip çıkmış bir kenttir. 100 yıllık şanlı Cumhuriyetimizin ışığında, aydınlıkla, gelecekle, bilgiyle, kültürle ve kitaplarla buluşacağımız, tarihin güvenilir limanı Bandırma’dan, kağıttan gemilerle, kitapların derinliğine yolculuğa çıkacağımız Kitap Günleri programımızın kentimizin kültür hayatı için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı