Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma MHP’ye 50 bin TL SGK cezası

Sosyal Güvenlik Kurumu bağlı

Sosyal Güvenlik Kurumu bağlı müfettişler Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı’na sigortasız sekreter çalıştırdığı gerekçesiyle 50 bin TL ceza kesti.
Edinilen bilgilere göre MHP Bandırma İlçe Başkanlığında sekreter olarak çalışan Serpil Akyüz ilçe yönetimi tarafından sigortasız çalıştırıldığı gerekçesiyle avukatı kanalıyla Sosyal Güvenlik Kurumuna ihbarda bulundu.
İhbarı değerlendiren SGK müfettişler MHP Bandırma İlçe Başkanlığına yaptıkları denetimde Serpil Akyüz’ün sigortasız olarak çalıştırıldığını tespit etti. Bu gelişmelerin ardından MHP Bandırma İlçe Başkanlığına sigortasız sekreter çalıştırdığı gerekçesiyle 50 bin TL para cezası kesildi.

AK Parti’de sıkıntılı
Aynı sıkıntı AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığında da yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığında sekreter olarak çalışan Raife Yaşar da ilçe yönetimi tarafından sigorta ve maaşlarının bir bölümünün ödenmediğini gerekçe göstererek konuyu yargıya taşımıştı. Yaşar gazetecilere yaptığı açıklamada “Amacım partime zarar vermek değildir. İlçe yönetimi tarafından içinde bulunduğum mağduriyetin giderilmesini talep ediyorum. Yaşadığım mağduriyetin giderilmesi konusunda değişik tarihlerde ilçe başkanı Alp Bostancı ile görüşmeme rağmen somut bir sonuç alamadım. Son çarem konuyu yargıya taşımak oldu” ifadesini kullanmıştı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa Mahalle Muhtarlığının, halkımız arasında
Sıradaki Haber ilk köy hayrı Doğa’da yapıldı