Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Saadet Partisi aşure dağıttı

Saadet Partisi aşure dağıttı

Saadet Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı,Muharrem Ayı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda aşure dağıttı. Saadet Partisi Bandırma İlçe Başkanı Ekrem Süzen, Muharrem ayının İslam coğrafyasını ve Dünyayı etkileyen büyük olayların yaşandığı Mübarek aylardan bir tanesi olduğunu söyledi.

Hicrî takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının, tarih boyunca insanlık için dönüm noktaları sayılabilecek önemli olayların yer aldığı bir ay olduğunun altını çizen Süzen “Adını Sevgili Peygamberimizin bizzat kendisinin koyduğu Hz. Hüseyin’in ve çoğu Ehl-i Beyt mensubu, 70’den fazla insanın Hicri 10 Muharrem 61. yılında, siyasi ihtiraslar uğruna Kerbela’da şehit edilmesi, Hz. Peygamber’i ve Onun Ehl-i Beyti’ni seven bütün müminleri derinden yaralamıştır. Hz. Hüseyin’in hürriyet, adalet ve eşitliğin Müslüman kültüründeki gerçek temsillerini yaşatmak uğruna, vakfettiği bu değerler adına hayatını feda ettiği ve kendisinin daima adalet, hak ve hakikat ilkesini koruduğu gerçeği olarak görülmesine vesile olmuş ve böylece Hz. Hüseyin, bütün müminlerin gönüllerinde taht kurarken, ona ve yakınlarına bu zulmü reva görenler vicdanlarda ebediyen mahkûm edilmiştir  şeklinde konuştu.

Süzen, ülkemizin ve bütün İslam coğrafyasının birlik ve beraberliğine, içinde bulunduğumuz şu karışık ortamların biran önce güzel bir şekilde düzelmesine vesile kılması için Allah’a dua ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargı’dan dikkat çeken uyarı
Sıradaki Haber Kargı’dan dikkat çeken uyarı