" /> “Bandırma sanayi ve teknoloji merkezi olacak” – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,41
 • EURO
  %2,01
 • ALTIN
  %1,92
 • BIST
  %5,04
“Bandırma sanayi ve teknoloji merkezi olacak”

“Bandırma sanayi ve teknoloji merkezi olacak”

Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, ‘Şehir Tasavvuru ve Proje Tanıtım Toplantısı’nda Balıkesir’e yeni bir vizyon ve çehre kazandıracak olan projelerini açıkladı.

-25 kişilik proje ekibi var
Alanında uzman 25 kişilik bir ekiple, binlerce kişi ile birebir görüşülerek ve anketlerin yapılarak, Balıkesirlilerin beklentileri doğrultusunda projelerin hazırlandığını söyleyen Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, “Balıkesir Kazanacak, Türkiye Kazanacak” sloganıyla 4 ana hedef, 10 strateji çerçevesinde 10 Yıldızlı Balıkesir” hedefiyle yola çıktıklarını belirtti.

-İşte Bandırma ile ilgili proje
Balıkesir’e doğrudan 6,5 milyar TL’lik yatırım geleceğini söyleyen Yılmaz,” Ülke ölçeğindeki sanayiler Balıkesir’e kuruluyor. Bizim görevimiz yatırım yapacağım diyen her babayiğidi kucaklamak, sorunlarını çözmek ve bürokrasisini azaltmak olacak. Bandırma Kale Özel Endüstri Bölgesi kuruluyor. Savunma sanayi, havacılık ve medikal yatırımları Bandırma’da gerçekleşecek, Ülkemizin dışalımını azaltacak ana metal organize sanayi kuruluşunu bitirdi, yatırıma başlıyor, Bandırmamıza hayırlı olsun” sözlerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?