• DOLAR
  9,5905
  %-0,13
 • EURO
  11,1391
  %-0,48
 • ALTIN
  557,48
  %0,74
 • BIST
  1.493
  %0,88
“Bandırma siyasi tercihlerinden dolayı cezalandırılıyor”

“Bandırma siyasi tercihlerinden dolayı cezalandırılıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, Balıkesir’in toplam gelirinin yüzde 40’ından fazlasının Bandırma’dan karşılanmasına rağmen ilçenin yerel ve genel bütçeden hissesine düşeni alamadığını söyledi.

-Üzerlerine düşeni yapmıyorlar
Genel ve yerel bütçe kaynaklarının Bandırma’ya aktarılması konusunda iktidar partisinin milletvekilleri ve ilçemiz temsilcilerinin üzerine düşeni yapmadıklarını dile getiren Panç, “Bu konuda kendilerini göreve çağırıyorum” dedi. Yerel ve genel seçimlerde tercihlerini CHP’den yana kullanan Güney Marmara’daki bir çok yerleşim yerinin bu yöndeki siyasi tercihlerinden dolayı adeta cezalandırıldığını öne süren Panç, “Aralarında diş hastanesi, kültür merkezi ve enerji test merkezinin de bulunduğu bir çok yatırım ödenek yetersizliğinden dolayı uzun süreden beri bitirilmeyi bekliyor” ifadesini kullandı.

-Mahalleli memnun, eleştiriler siyasi kaygılarla yapılıyor
Genelevin kapatılmasının çok abartıldığına yönelik eleştirilere de cevap veren Panç “ 50 yıldan beri kurulu bulunan Bandırma Genelevi’nin kaldırılması bir çok belediye başkanı tarafından gündeme getirilmesine rağmen bu konuda somut girişim Belediye Başkanımız Tolga Tosun tarafından atılmış ve genelev yıkılmıştır. Genelev konusu Ayyıldız, Çalışkanlar ve Yeni Mahallelerinin uzun süreden beri kangren haline dönüşen bir sorunudur. Bu sorun ortadan kalkmıştır. Nitekim 3 mahalle muhtarımız bu konudaki desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Tolga Tosun’u makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi vermiş ve şükranlarını dile getirmişlerdir. Ayyıldız, Çalışkanlar ve Yeni Mahalle sakinlerinin bu konunun abartıldığına yönelik her hangi bir eleştirisi bulunmamaktadır. Bu aksi yönündeki tüm eleştiriler siyasi kaygılarla yapılan eleştirilerdir” şeklinde konuştu.

-Hak sahibine teslim edilmelidir
Edincik Merası’nın Bandırma Belediyesi’ne devri konusunda Balıkesir Belediyesi’nin üzerine düşeni yapması gerektiğini dile getiren Panç “Mera’nın Bandırma Belediyesine devir konusunda yüzde 50 hisse talebinde bulunmak etik değildir. Edincik Merası mahalle sakinlerinin kendi paralarıyla satın aldıkları bir meradır. Dolayısıyla Bandırma’nındır. Büyükşehre yakışanda hak sahibine hakkını teslim etmektedir. Bu konuda Bandırma Belediye Başkanlığı tarafından açılan bir dava vardır. Bandırma Belediyesi olarak Edincik Merasını Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bırakma gibi niyetimiz bulunmamaktadır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?