Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma vatan Bandırmaspor vatanımızdır

Bu haberin fotoğrafı yok

Hiç bir güç 53 yıllık bir tarihi oldu, bitti ile yok edemez. 4 milyon borç ile aldığı kulübü büyük bir borç batağına sokup sonrada bu borçlardan kurtulmak için en kolay yolu seçemez. Satalımda kurtulalım olmaz böyle bir şey. Bandırmaspor’u bu batağa kimler soktuysa onlar çıkartacaktır. Bandırma vatanım Bandırmaspor’da vatanımızdır. Ben vatan haini miyim ki olası bir genel kurulda Bandırmaspor ’un satışı için onay vereyim. Hangi delege bu sorumluluğu alacaktır?.

Mirza’nın kafasını fena karıştırmışlar
Kentimizdeki bir yerel gazetede Dursun Mirza’nın açıklamaları dikkatimi çekti. Mirza, açıklamalarında Bandırmaspor ’un dipsiz bir kuyu olduğunu, takımı şirketleştirip sportif yarışma hakkını ülkedeki her hangi bir şirkete satmayı düşündüklerini, konuyla ilgili çalışmaları Erhan Elmastaş ve Hasan Çakmak’ın yürüttüğünü, Bandırmaspor ‘un otopark gelirlerini Spor Vakfı’na devir edip, şehirdeki amatör kulüplere yardım edeceklerini, şayet bunlar olmaz ise Bandırmaspor ‘un anahtarını kaymakama vereceğini dile getirmiş. Anlaşılan o ki birileri Mirza’nın siyasi hayatını riske atacak kadar kafasını fena karıştırmış.

Mirza’nın unuttukları
Ancak burada Mirza’nın unuttukları var. Birincisi Bandırmaspor Gençlik ve Spor Vakfı sadece Bandırmaspor ‘un taşınmazlarının korunabilmesi amacıyla kurulmuş bir vakıftır. Otoparklar ise dönemin siyasileri tarafından kulübe ekonomik destek sağlaması amacıyla verilmiştir. Anlaşılan o ki Mirza daha Bandırmaspor’u satmadan mirasını paylaşmış. Bandırmaspor’u size zorla mı verdiler? Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Göksel Karlahan başkanlığa aday olunca ödünüz patladı. Kulüp elden gidiyor diye CHP’li kadınlar, partinizin milletvekilleri Namık Havutça ve Mehmet Tüm adalet yürüyüşünü yarıda kesip genel kurulda size destek olmak için geldiler. Peki şimdi ne oldu da geçen yıl büyük coşkuyla aldığınız Bandırmaspor’u satıyorsunuz? Madem böyle bir düşünceniz vardı. Yönetimi Göksel Karlahan’a niye bırakmadınız? Bandırmaspor ‘un anahtarlarını kaymakama vereceğinizi ifade etmişsiniz. Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki kulübün anahtarı sizin isteğinizle kaymakama verilemez. Buna siz değil genel kurul delegeleri karar verir. İlk önce seçimli bir genel kurul yaparsınız. Elmastaş ve Çakmak yönetimleri ibra edilir. Ardından yönetim için aday listesi yoksa genel kurul 15 gün sonrasına ertelenir. İkinci genel kurulda da bir yönetim listesi çıkmaz ise divan kurulu kulübün anahtarını kaymakama teslim eder. Kaymakam önce kayyum atar. Kayyum ilçedeki iş adamlarıyla yapacağı görüşmeler sonrasında kulübü tekrar bir genel kurula götürür. Süreç böyle devam eder.

Tabelasına “Satılık “ yazan yönetim olarak anılacaksınız
Bandırmaspor 53 yıllık tarihinde bu tür krizleri gördü ancak hiç sahipsiz kalmadı. Bu güne kadar yönetimler Bandırmaspor’u bu günkü durumuna hiç düşürmedi. Tabelasına “satılık” diye hiç yazdırmadı. Sayın Mirza şimdi size soruyorum insan malını dükkanını satar ama doğup büyüdüğü vatanını ve armasını satabilir mi? Şu unutulmasın ki tarih bunu yapmak isteyenlerden bir gün mutlaka hesabını sorar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyüksehir Belediye Başkanı Ahmet
Sıradaki Haber Karakoyun Sahil Yenice’yi Şenlendirdi