• DOLAR
  13,7097
  %1,63
 • EURO
  15,5408
  %2,13
 • ALTIN
  786,12
  %1,52
 • BIST
  2.008
  %1,38
Bandırma’da Ahilik Haftası kutlamaları

Bandırma’da Ahilik Haftası kutlamaları

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Bandırma Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Esnaf  Odaları ve Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin katkılarıyla ’lokma hayrı yapıldı,  diploma töreni düzenlendi, Törende konuşan Bandırma İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Temelleri 13. yüzyılda Ahi Evran tarafından Anadolu’da atılan Ahilik Teşkilatı; Türk insanının mesleğini, sanatını mertlik, dayanışma ve güzel ahlak ile bütünleştiren, milli birlik ve bütünlük anlayışıyla asırlar boyu toplumda düzeni sağlayan, üretici-tüketici ilişkisini en iyi şekilde düzenlemeyi amaç edinen kültürel, sosyal ve ekonomik bir oluşumdur” dedi.

-Milletimiz bu değerlere sahip çıkmaya devam edecektir

Aksakal, “İş hayatında başarıyı; eğitime, çalışmaya, alın terine, dayanışmaya, fırsat eşitliğine, dürüstlüğe ve iyi bir meslek ahlakına dayandıran Ahiliğin, çağdaş uygarlığın bugün kabul ettiği değerlere asırlar önce ulaşması dikkate değerdir. Milletimizin bu değerlere sahip çıkacağına, yaşatacağına ve diğer toplumlara örnek olacağına inancım tamdır” ifadesini kullandı. Yapılan konuşmaların Bandırma Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ustalık belgesi ve diploma törenine geçildi.

-Oda başkanları yoğun ilgili gösterdi

Törenlere Bandırma İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Balıkesir Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Hayri Özden, AK Parti Bandırma İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Göksel Karlahan,  Belediye Meclis Üyesi Onur Çon, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Delen, Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Kemal Şimşek, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Şoförler Odası Başkanı Osman Çapar, Lokantacılar Odası Başkanı Hamit Levent Gürel, Pazarcılar Odası Başkanı Erkan Alpsu, Madeni İşler Odası Başkanı Karani Dinçer, Ağaçişleri Odası Başkanı Sami İzci, Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat ve çok sayıda esnaf katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?