Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma’da bir ilk

Bugüne kadar sadece İl

Bugüne kadar sadece İl Odaları bünyesinde gerçekleştirilen Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) hizmeti, Bandırma Ticaret Odası’nın girişimleriyle Türkiye’de 9 ilçede hizmete alındı. Artık Bandırma Ticaret Odası bünyesinde gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında Bandırma’da yük ve yolcu taşımacılığı yapan kişi ve kurumlar, sayısal takograf (dijital ehliyet) için Balıkesir’e gitmekten kurtulacak.  Bandırma Ticaret Odası’nda Sayısal Takograf hizmetinin lansmanı amacıyla düzenlenen toplantısına, Bandırma Ticaret Odası 9.Meslek Komitesi ve 16. Meslek Komitesi Başkan ve üyeleri katılım gösterdiler.

Bandırma Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı ve uluslararası taşımacılık sektör temsilcisi Bilgen Süngü, “Bugün Bandırma’mıza, Bandırma taşıyıcılarımıza, lojistik ve servis işiyle iştigal eden arkadaşlarımıza müjdeli haber vermek için bir araya geldik. Sayısal takograf alınması ve yenilenmesi işlemleri sadece il merkezlerinde yapılabildiği için Bandırma’da yük ve yolcu taşımacılığı işiyle iştigal edenler bu işleri için Balıkesir’e gitmekteydi. Üyelerimizden gelen talepler üzerine bu iş için Bandırma’da yaşanılan zaman ve maliyet kaybı komite toplantılarımızda görüşülmüş, her fırsatta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne taşınmış, her mecrada dile getirilmiştir. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kılkışlı başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Meclis Üyelerimizin ve Meslek Komitelerimizin vermiş oldukları destekler sonrası yapmış olduğumuz girişimler neticesi bugünden itibaren Bandırma’da ve çevresinde bu konuda faaliyette bulunan tüm kardeşlerimiz, esnafımız sayısal takograf işlemlerini yani dijital ehliyet yenilemelerini artık Bandırma Ticaret Odası’nda gerçekleştirecekler” dedi.

Süngü devamında şunları söyledi “Azami ağırlığı 3,5 tonu geçen araçlar, kamyon, kamyonet, çekici ve diğerleri, yolcu taşımacılığında da sürücü dâhil olmak üzere 9 veya daha fazla yolcu taşıyan araçlar, şehirlerarası, uluslararası, otobüs ve benzeri ulaştırma sektöründe dijital ehliyet olarak anılan sayısal takograf kartı hizmeti Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yalnızca il merkezlerinde, il odalarında karşılanıyordu. Üyelerimizin talepleri üzerine bizim yaptığımız çalışmalar neticesinde bazı ilçe odalarımız da bu hizmeti verecekler. Yani Bandırma Ticaret Odası il statüsünde hizmet vermeye devam edecek. Tekrardan bu noktaya gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyor, hayırlı olsun diyorum”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu
Sıradaki Haber Adem Yılmaz Ustaoğlu’nu ziyaret etti