" /> Bandırma’da et fiyatlarına zam geldi – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,38
 • EURO
  %2,09
 • ALTIN
  %1,84
 • BIST
  %5,03
Bandırma’da et fiyatlarına zam geldi

Bandırma’da et fiyatlarına zam geldi

Bandırma’da karkas et fiyatlarına zam yapıldı. Buna 70 TL olan 1 kilogram kıymanın fiyatı 75 TL’ye,  75 TL olan 1 kilogram kuşbaşı etin fiyatı 85 TL’ye, 65 TL olan 1 kilogram kemikli kuzu etinin fiyatı 75 TL’ye yükseldi. Et fiyatlarının artmasında girdi maliyetlerindeki artışların etkili olduğu dile getiriliyor.

-Bıçak kemiğe dayandı

Et fiyatlarındaki artışa ilişkin gazetemize konuşan Bandırma Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, et fiyatlarındaki artışın girdi maliyetlerinden kaynaklı olduğunu söyledi. Et fiyatlarının yapılan yeni düzenlemeyle birlikte değişik oranlarda arttığını dile getiren Çıkar “70 TL olan 1 kilogram kıymanın fiyatı 75 TL’ye,  75 TL olan 1 kilogram kuşbaşı etin fiyatı 85 TL’ye, 65 TL olan 1 kilogram kemikli kuzu etinin fiyatı 75 TL’ye yükseldi. Balıkesir Esnaf Odaları Birliği Tarife Komisyonunun zam kararını daha önce almış olmasına rağmen bu kararı bu güne kadar uygulamadık. Girdi maliyetlerindeki ciddi artışlar zam kararını uygulamaya bizi mecbur kıldı” dedi.

-Maliyetler arttı fiyatlar arttı

Zamların sadece et fiyatlarına olmadığını anımsatan Çıkar “Piyasadaki tüm ürünlerde bir artış var. Fiyatların yükselmesinden bizlerde memnun değiliz. Yükselen fiyatların kimseye faydası yok. Vatandaşlarımız bir kilo et alacakken, şu an yarım kilo eti ancak alabiliyor. Piyasaya göre olabildiğince fiyatları uygun tutmaya çalışıyoruz. Üretime, girdi fiyatlarına baktığımızda maliyetlerin yüksek olduğunu görüyoruz. Genel anlamda bir tedbir almamız lazım ki artan fiyatların önüne geçilebilsin” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?