" /> Bandırma’da Fener Alayına yoğun katılım – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %0,96
 • ALTIN
  %0,31
 • BIST
  %3,45
Bandırma’da Fener Alayına yoğun katılım

Bandırma’da Fener Alayına yoğun katılım

Bandırma’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Belediye tarafından düzenlenen fener alayına  binlerce kişi katıldı. Bandırma’da geleneksel hale gelen yürüyüş, saat 19.00’da başladı. Migros önünden başlayan yürüyüş Ordu Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’ni takiben Cumhuriyet Meydanı’na kadar sürdü.

İzmir Marşı ve Sarı Saçlım Mavi Gözlüm şarkısı eşliğinde yürüyüşe katılan binlerce kişi Türk bayrağı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dev posterini taşıdı. Yürüyüş için katılımcılara çok sayıda bayrak ve meşale dağıtıldı. Yürüyüşe Bandırma’daki bisiklet ve motosiklet grupları da araçlarıyla katıldı. Kalabalık, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları attı.

Bu yıl da yürüyüş nedeniyle varyantı tepeden gören ve her yıl sosyal medyada da gündem olan yürüyüş fotoğrafını çekebilmek için hem gazeteciler, hem de fotoğraf meraklıları tepe noktaları doldurdu. Yürüyüş öncesi Ordu Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı arasındaki cadde trafiğe kapatıldı, yürüyüş güzergahında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Fener alayında Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Selahattin Akalp, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş ve çok sayıda daire amiri  de hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?