Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma’da Gençlik Yürüyüşü

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Bandırma’da düzenlenen ’19 Mayıs gençlik yürüyüşüne’ 2 bin kişi katıldı.

Atatürk'ü Anma Gençlik ve

Bandırma’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ’19 Mayıs gençlik yürüyüşü’ düzenlendi.
Bandırma Belediyesi tarafından organize edilen ’19 Mayıs gençlik yürüyüşü ‘ne Belediye Başkanı Dursun Mirza, ADD Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayıalp, Belediye Meclis Üyeleri Tolga Tosun, Nusret İkiztaş, Sami Türkmen, Ayhan Yörükoğlu, CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay ve 2 bine yakın vatandaş katıldı. Ordu Caddesi’nden başlayan yürüyüş, yaklaşık 1.5 kilometre mesafedeki Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Pankart ve Türk Bayrakları ile meşaleler taşıyan kalabalık, yol boyunca “Mustafa Kemal’in askerleyiz” şeklinde slogan attı.

-Yoğun katılıma başkandan teşekkür
Cumhuriyet Meydanında toplanan kalabalığa seslenen Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Bandırma 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşünde farkını ortaya koydu. Bu coşku ve güzelliği yaşatan siz saygıdeğer hemşerilerimi kutluyor. Hepinize yürek dolusu teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Ülkenin temellerinde inanç, bağımsızlık tutkusu, çağdaşlık, özgürlük, demokrasi, Cumhuriyet ve Atatürk’ün olduğunu dile getiren Mirza “Son yıllarda demokrasimiz büyük sıkıntı yaşıyor. OHAL bahanesiyle özgürlükler kısıtlanıyor. Her alanda tek sesli bir ülke yaratılmaya çalışılıyor. Parlamenter sistem yerine bir tek adam rejimi yaratılmak isteniyor. Ama biz buna asla izin vermeyeceğiz. Demokratik yollarla kararlı bir biçimde yürüteceğimiz bir mücadelemizde zafere ulaşacağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı.

-24 Haziran ülkemiz için yeni bir başlangıç olacak
24 Haziran’da yapılacak olan seçimleri bu konuda önemli bir fırsat olarak gördüklerinin altını çizen Mirza şunları söyledi “Halkın iradesiyle sandıkta ortaya koyacağı sonuç, ülkemiz için yeni bir başlangıç olacaktır. İnanıyoruz ki seçimlerde demokrasi kazanacaktır. Çağdaşlık kazanacaktır. Cumhuriyet kazanacaktır. Türkiye kazanacaktır” Konuşmasında İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına da tepki gösteren Mirza, İsrail ve ABD ‘yi kınadıklarını sözlerine ekledi. Gençlik Yürüyüşünün ardından Ogün Şanlısoy katılımcılara ücretsiz halk konseri verdi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET