• DOLAR
  13,7097
  %1,63
 • EURO
  15,5408
  %2,13
 • ALTIN
  786,12
  %1,52
 • BIST
  2.008
  %1,38
Bandırma’da güçlendirilmiş parlamenter sistem paneli yapıldı

Bandırma’da güçlendirilmiş parlamenter sistem paneli yapıldı

Bandırma Belediye Başkanlığı tarafından  “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” konulu panel Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Panele konuşmacı olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr Bahadır Erdem katıldı.

-Bu sistem güven vermiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Bu sistem güven vermiyor. Kendi vatandaşlarına, dünyaya güven vermeyen bir sistemle, ekonomik kalkınmayı da gerçekleştiremezsiniz. Sistemi mutlaka değiştirmemiz gerekiyor. Başarabilecek güçteyiz. Türkiye’nin her yerindeyiz muhalefet olarak. Herkes sandığı bekliyor. İlk seçimde iktidar olacağız. İktidar olduktan sonra, yeni seçilecek cumhurbaşkanımızla birlikte demokratik hukuk devleti için Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi tesis edeceğiz” dedi.

-Bu sistem kriz yarattı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ise, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin (CHS) devlet ve sistem krizi yarattığını, “hukukun üstünlüğü” ilkesini geri plana ittiğini, dış politikayı iç siyasete malzeme yaptığını söyledi. İlk yapılacak olan genel seçimler sonrasında iktidara geleceklerini öne süren Erdem, seçimlerin ardından güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceklerinin altını çizdi  Erdem “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile güçlü bir toplum, sivil demokrasinin güçlü olmasını ve güçlü bir devlet istiyoruz. Ama en önemlisi yüzü gülen, bu ülkenin imkanlarını, bu ülkenin refahını eşit bir şekilde kardeşçe paylaşan ve bunu amaçlayan bir hükümetin iktidarda olduğu sistem istiyoruz” ifadesini kullandı.

Panele, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?