Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma’da tıraşa zam yok

Koronavirüs salgını sebebiyle 50

Koronavirüs salgını sebebiyle 50 gündür kapalı olan berber ve kuaförler açıldı. Türkiye genelinde birçok yerde tıraş fiyatlarına zam yapılırken Bandırma’da zam yapılmadı. Bandırma’da uzun bir aradan sonra kapılarını açan berber ve kuaförlerde yoğunluk yaşanıyor. İş yerleri müşterilerini randevu sistemiyle alır. Berber ve kuaförler hijyen kurallarına büyük önem gösterirken, tıraş olacak müşteriler için tek kullanımlık havlular kullanıyor. Türkiye genelinde birçok yerde tıraş fiyatlarına zam yapılırken, Bandırma’da fiyatlarda değişiklik olmadı. İlçedeki 300 berber ve kuaför 2019 yılı tarifesini uygulamaya devam ediyor.

-Maliyetler arttı ama zam yok

Bandırma Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Hasan Gündoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçedeki 300 berber ve kuaförün Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda 11 Mayıs 2020 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladığını anımsattı. Türkiye genelinde birçok yerde tıraş fiyatlarına zam yapılırken Bandırma’da fiyatlarda değişiklik yapmadıklarının altını çizen Gündoğan, korona virüs tedbirleri sonrasında girdi maliyetleri artan berber ve kuaförlerin 2019 yılı tarifesini uygulamaya devam ettiğini söyledi.

-Müşteriler TC numarasını vermiyor

Bakanlığın berber ve kuaföre tıraş olmak için gelen müşterilerin randevu defterlerine kayıtlarının TC numaralarıyla yapılması konusunda genelgesinin bulunduğunu dile getiren Gündoğan“ Tıraşa gelen bazı müşteriler, meslektaşlarımıza TC numaralarını vermiyor, yada zorluklar çıkartıyorlar. Bu uygulama vatandaşlarımızın kendi sağlıklarına yöneliktir. Bu konuda vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

-Herkesi kurallara uymaya davet etti

Gündoğan, Bakanlık tarafından “Genel önlemler”, “iş yeri ile ilgili alınması gereken önlemler”, “müşterilere yönelik önlemler”, “personeli korumaya yönelik önlemler”, “ortam temizliği, dezenfeksiyonu ve havalandırma” konularının ele aldığı rehberi matbu hale getirerek ilçedeki tüm kuaför ve berberlerin girişlerine vatandaşlarında göreceği bir şekilde astırdıklarını söyledi. Gündoğan, vatandaşlar ve meslektaşlarından bu kurallara uymalarını istedi. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Levent Obuz’a bu süreçteki desteklerinden dolayı teşekkür etti.   

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı
Sıradaki Haber Erdek’te uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı