• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Bandırma’daki  15 eğitim kurumuna akreditasyon  

Bandırma’daki  15 eğitim kurumuna akreditasyon  

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğünün, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından üç alanda Erasmus Akreditasyonuna hak kazandığı öğrenildi. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, böylece ülke genelinde 81 il arasından 3 alanda akreditasyona hak kazanan 14 ilden biri oldu. Bu kapsamda okul eğitimi alanında oluşturulan 5 yıllık plan doğrultusunda anaokulundan liseye tüm okullarımızda toplamda bin öğrenci ve bin 500 öğretmenin yurt dışı hareketliliklerde yer alması planlanıyor. Mesleki eğitim alanında oluşturulan 4 yıllık plan doğrultusunda Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğrenim gören 106 öğrenci ve bu okullarımızda görevli 31 öğretmenin yurt dışı hareketliliklere katılması öngörülüyor. Yetişkin eğitimi alanında oluşturulan 2 yıllık plan çerçevesinde ise Halk Eğitim Merkezlerinde görevli 220 yönetici ve öğretmenin yurt dışı hareketliliği gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu kapsamda 2021 yılı akreditasyonları kapsamında Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta içinde 20 ilçede bulunan her tür eğitim kurumunun başvuru Alındı ve objektif kriterlerle yapılan değerlendirmeler dahilinde 3 alanda akredite edilen kurumlar belirlendi. Buna göre Okul eğitimi alanında il genelinde akredite olan 63 okuldan 12 tanesi ,mesleki eğitim alanında akredite olan 15 okuldan 2 tanesi , yetişkin eğitimi alanında akredite olan 8 kurumdan 1 tanesi Bandırma’daki eğitim kurumlarından oluşuyor.

-Mutlu hedef büyüttü

Konuya ilişkin gazetecilere açıklama yapan Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “İlçemizde 2008 yılından bu yana aralıksız olarak büyük bir başarı ve özveri ile yürütülen Avrupa Birliği Projeleri çalışmaları her geçen yıl artan bir ivme ile meyve vermeye ve tüm okul türlerimize yayılmaya devam etmektedir. Halihazırda pandemi sebebiyle henüz uygulayamadığımız 8 tane kabul edilmiş Erasmus Projemiz bulunmaktadır. 2021/2027 yıllarını kapsayan yeni dönemde de şu anda ilçemiz okullarınca yazılmakta olan 12 tane Erasmus projemiz bulunmaktadır. Erasmus Projeleri kapsamında bu zamana kadar ilçemiz okullarından 150 öğretmenimiz ve 700 öğrencimiz yurt dışında eğitim alma ve staj yapma şansı elde etmiştir. Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konudaki hedefimiz birkaç yıl içinde ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin en az 1 defa Avrupa deneyimi edinmesi ve mümkün olan en yüksek oranda öğrencilerimize yurt dışında eğitim alma veya staj yapma imkanı sunmaktır” dedi.

-15 eğitim kurumu proje dahil edildi

İlçemizde mesleki  eğitimi alanında, Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi akreditasyon hakkı kazanan okullar olurken Halk Eğitim Merkezi’de yetişkin eğitim alanında akreditasyon hakkı kazanan kurum oldu. Okul eğitimi alanında, ise  Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, Kemal Pireci Ortaokulu, Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Korgeneral Enver Akoğlu Ortaokulu,Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Enerjisa Fen Lisesi, Haydarçavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Ramazan Konuş İmam Hatip Ortaokulu, Marmara İlkokulu, Şehit Bedir Karabıyık Ortaokulu, Yamanegeli  İlkokulu ve Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi akreditasyon hakkı kazanan kurumlar oldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?