" /> Bandırma’nın ilk köy hayrı Doğa’da yapıldı – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,80
 • EURO
  %0,78
 • ALTIN
  %0,36
 • BIST
  %4,10
Bandırma’nın ilk köy hayrı Doğa’da yapıldı

Bandırma’nın ilk köy hayrı Doğa’da yapıldı

Doğa Mahalle Muhtarlığının, halkımız arasında var olan yardımlaşma ve dayanışma duygularını canlı tutmak, geçmişlerimizin ve aziz şehitlerimizin ruhlarını şad etmek, afet ve felaketlerden uzak, hayırlı ve bereketli kazançlar elde etmek, Peygamberimiz (S.A.V) Efendimizi anmak ve daha iyi anlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği Köy Hayrı yapıldı.

-Katılım yoğundu

Köy hayrına; Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Adın Yağar, Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Erbay, Cihan Yılmaz, Merve Polat, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, AK Parti Milletvekili Adayı Ali Taylan Öztaylan, İYİ Parti Milletvekili Adayı Turhan Çömez, MHP Milletvekili Adayı Abdullah Sarbay, CHP Milletvekili Adayı Dr.Selim Panç, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak, İYİ Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Üyesi Enis Edin, Edincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Özçakır, Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kocabıyık, STK’ların başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konuklara taş kebabı, pilav, höşmerim tatlısı ve ayran ikram edildi. Köy hayrına yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

-Toplumsal dayanışmanın güzel örneği

Pandemiden dolayı bir süre ara verdikleri köy hayırlarına yeniden başladıklarını dile getiren Doğa Muhtarı Mustafa Pınar “Bütün köylülerin katılımlarıyla düzenlenen hayrımız, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biridir. Köy hayırlarıyla birlikte düzenleyici konumundaki köylüler ile çevreden gelenler arasında ciddi bir iletişim sağlanıyor. Kurulan bağlar kuvvetleniyor, daha özel ilişkilerin kurulmasına da aracılık ediyor. Bu kadim kültürün, maneviyatıyla, iş bölümüyle, sosyal birliktelikle mahallemizde geleneksel bir kültür olması bizleri gerçekten sevindiriyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?