Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma’ya 600 yataklı hastane

Günde 5 bin kişinin sağlık hizmeti gördüğü Bandırma devlet Hastanesinin yetersiz kalması üzerine ilçeye yeni hastane kazandırılmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Günde 5 bin kişinin

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçeye 600 yataklı yeni bir hastane kazandırılması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.

Hastanenin yaklaşık 200 dönüm alan üzerine kurulacağını dile getiren Bostancı, “Yer arayışlarımız devam ediyor. Hastanenin kurulacağı alan Biga, Gönen, Manyas ve Erdek’te ikamet eden vatandaşlarımızın rahatlıkla ulaşabileceği bir yerde olacak. Yerin belirlenmesinin ardından hastanenin yapımını 2019 yılı yatırım programına alınacaktır” dedi. Mevcut hastanede günde 5 binden fazla vatandaşın tedavi gördüğünü dile getiren Bostancı, mevcut hastanede yetersiz kalmaktadır. Bandırma’ya kazandırılacak yeni hastane aynı zamanda bölge hastanesi olma özelliğinde taşıyacaktır” ifadesini kullandı.

-Banbana yer aranıyor
İlçede ihtiyaç duyulan 5 bin kişilik spor salonunun kazandırılmasına yönelik çalışmalarda sonuca varıldığını dile getiren Bostancı, spor salonunun liseler vadisi ve üniversite arasında kalan 50 dönümlük alan üzerine yapılacağını söyledi. Bandırmaspor’a kazandırılması planlanan sosyal tesislerle ilgili yer arayışlarının ise devam ettiğini dile getiren Bostancı, “Hükümetimiz tarım alanları üzerine bu ve buna benzer yatırımların yapılmasına sıcak bakmıyor. Onun için tesisler için yer arayışlarımız devam ediyor. Mülkiyeti haziye ait olan 2 yer belirledik. Önümüzdeki günlerde buda netlik kazanacak” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik
Sıradaki Haber Alkol Denetimi 81 Bin TL Ceza Kesildi