" /> “Bandırma’ya yeni yatırımlar geliyor” – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %0,96
 • ALTIN
  %0,31
 • BIST
  %3,45
“Bandırma’ya yeni yatırımlar geliyor”

“Bandırma’ya yeni yatırımlar geliyor”

19 Ekim Muhtarlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Bandırma’da da düzenlenen törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan kutlamalara Kaymakam Engin Aksakal, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Alparslan Serel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık, Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nurhancıoğlu, siyasi partilerin ilçe başkanlar ve muhtarlar katıldı.

-Hepsine yetmeye çalışıyoruz

Kutlamalara Cumhuriyet Meydanındaki çelenk koyma törenin ardından Bandırma Belediyesi’nin Tatlısu’da bulunan sosyal tesislerinde devam edildi. Burada düzenlenen kahvaltı programında konuşan Belediye Başkanı Tolga Tosun “Yönetime geldiğimiz tarihten itibaren çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 1.5 yıl süren pandemi sürecinde ve sonrasında muhtarlarımızın ihtiyaçları cevap verebilmek için elimizden gelen çabayı gösterdik. 2.5 yılı beraber doldurduk. Bandırma 200 bine yaklaşan nüfusuyla üniversitesiyle,  sanayisi ve limanıyla gelişmekte olan bir kent. İhtiyaçları çok ancak bizimde belli bir bütçemiz var. Bu bütçeyle hizmet etmeye çalışıyoruz.  2014’ten sonra Büyükşehir Yasası ile beraber hizmet verdiğimiz mahalle sayısı 20’den 54’e çıktı. Sınırlı kaynaklarımızla hepsine yetmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu..

-Kazı izinleri durduruldu

Bandırma’nın eski bir yerleşim yeri olduğunun altını çizen Tosun “ Alt yapısı dönemin şartlarına göre yapılmış. Bugün itibariyle bu alt yapı ihtiyaca cevap vermiyor. Her gün yatırımcı bakanlık ve kuruluşlar alt yapıyla ilgili yenileme çalışmaları yapıyorlar. Cadde ve sokakları kazıyorlar. Yerel yönetim olarak buna yetişemez olduk. Aralık ayının sonuna kadar alt yapı çalışmalarına ilişkin kazı izinlerini durdurduk. Bu süre içerisinde kazılan cadde ve sokakları onaracağız” ifadesini kullandı.

-Bandırma’ya yeni bulvarlar geliyor

Geçtiğimiz günlerde vatandaşların hizmetine sunulan Atatürk, Fatih ve Servet Çırpan Bulvarları gibi yeni bulvarları ilçeye kazandırmak istediklerini dile getiren Tosun “Önümüzdeki süreçte Bandırma’nın girişinden itibaren ve Nato Caddesi olmak üzere peyzaj yenilemesi, ve ışıklandırılması yapılacak. Bandırma’ya güzel bir şehir havası yaratmak için gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza seçim beyannamesinde vermiş olduğumuz sözleri birer birer yerine getireceğiz. Hem de Bandırma’yı daha yaşanılır, daha yeşil daha güzel bir kent haline getireceğiz” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?