Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bankamatik işçilerinde topu daire müdürlerine attı

Erdek Belediyesi ve Belediyeye

Erdek Belediyesi ve Belediyeye ait Erdek Grup Şirketinde toplam 49 kişinin işe gitmeden maaş aldığı tespit edildiği yönündeki iddialara cevap veren Hüseyin Sarı, topu daire müdürlerine attı. Sarı, açıklamasında Erdekspor Teknik Direktörlüğü görevinde bulunan Erol Yaver’in kadrosunun Belediye Kültür Müdürlüğü’nde olduğunu, kendisiyle ilgili mesai takibinin ilgili müdürlük tarafından yapıldığını söyledi. Sarı, 2 yıldan bu yana pandemiden dolayı amatör kümede tüm müsabakalar oynanmaz iken Erol Yaver’in  Erdek Belediye Kültür Müdürlüğü kadrosunda çalışan olarak gösterilmeye neden  devam edildiği konusunda bir açıklama yapmaması ise dikkat çekti.  Erol Yaver’in 2 yıldan bu yana Bursa’da yaşadığı öğrenildi.

-Başkan, başkanvekili ve 11 müdür hakkında soruşturma başlatıldı

Hatırlanacağı üzere, Erdek Belediyesi’nde ve Belediyeye ait Erdek Grup Şirketinde işe gitmeden haksız yere maaş alan 49 kişi bulunduğuna yönelik iddialar üzerine mülkiye müfettişleri tarafından inceleme başlatılmıştı. İncelemeler sonrasında Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından 28 Aralık 2020 tarihinde hazırlanan raporun ardından İçişleri Bakanlığı,  aralarında Hüseyin Sarı, Başkanvekili Hasan Yapakçı’nın da bulunduğu 11 daire müdürü hakkında soruşturma izni vermişti.

-Belediyeyi 11 milyon 751 bin TL zarara uğratmışlar

Ayrıca, Erdek Belediyesi’nde müfettişler tarafından geriye dönük yaptıkları incelemelerde 2017 ve 2020 yılları arasında personel giderlerinin bütçe içindeki oranının yüksek olmasından dolayı 11 milyon 751 bin TL kamu zararı tespit edildi. Belirtilen zaman dilimlerinde toplam 94 kişiyi işe alarak kamu zararının oluşmasına neden olan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Başkanvekili Hasan Yapakçı, Meclis Üyeleri Nimet Kalafat ve Ali Tetik hakkında soruşturma başlatıldı.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı