Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkanlara çirkin saldırı

İnsani Yardım Vakfı Bandırma

İnsani Yardım Vakfı Bandırma Şube Başkan Yardımcısı Süleyman Bahadır ve Bandırma Pazar Yerlerini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Harun Çarşı’ya yönelik siyasi saldırı düzenlenen basın toplantısı telin edildi. Basın toplantısına AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Pazarcılar Odası Başkanı Erkan Alpsu, Eğitim Bir Sen Bandırma Şube Başkanı İsmail Gönültaş, Kızılay Şube Başkanı Halil Özümit katıldı. Basın açıklaması İnsani Yardım Vakfı Bandırma Şube Başkan Yardımcısı Süleyman Bahadır tarafından yapıldı. Bahadır “Ülkemizin üç tarafı düşman gemileri ile, bir tarafı ise terör örgütleri ile çevrilmiş, ateş çemberi içine alınmış, binlerce yıllık geleneği olan hoşgörü ile dünyaya örnek olmuş, halkımızın inancı gereği herkesi kardeş saydığımız Mevlanaları, Yunusları, Hacı Bektaşları yetiştirmiş, güzel ülkemizin, güzel ve nadide olan ilçemiz Bandırmada bu olayın gerçekleşmesi bizleri üzmüştür” dedi.

Bahadır “AK Parti’lisi, CHP’lisi, MHP’lisi, İyi Parti’lisi, Saadet Parti’lisi, Büyük Birlik Parti’lisi, Yeniden Refah Parti’lisi ve ismini sayamadığım birçok partilisi ile Biz biriz aynı bayrağa, aynı vatana yüzde 99 aynı inanca sahibiz. Yıllardır, düşüncenin her türlüsüne açığız, her yerde yarı şaka yarı ciddi tartışırız, daha sonra çaylarımızı, kahvelerimizi yudumlar, aynı topraklarda selamlaşır, acı günümüzde üzüntümüzü, sevinçli günümüzde sevincimizi paylaşırız. Ama asla şiddet kullanmaz ve şiddet kullananı hoş görmeyiz. Bu olayda da ilçemizde böyle bir şiddetin olmasını asla tasvip etmedik etmiyoruz da. Sadece Bandırmamızda değil, güzel ülkemizin her yerinde, güzel dünyamızın her yanında şiddet taraftarı değil, her türlü şiddeti ret ediyoruz” ifadesini kullandı.

Sorunların konuşma ile tartışma ile, bilimsel veriler ile çözülmesinden yana olduklarının altını çizen Bahadır “Demokrasinin gereği olan halkın iradesini de her dönemde kabul eder, bu güzel ülkemizin kalkınması için bize düşen her görevi elimizden geldiği kadar toplumca yaparız. Ülkemize hizmet etmiş her siyasinin, her görüşün, her felsefenin başımız üzerinde yeri var. Başbakanların, 12 Eylül darbesi sonrası solcu ve ülkücü gençlerin asılması hep kalbimizde derin yaralar açmıştır. Böyle söylem ve eylemleri de hoş görmemiz mümkün değildir. Hukukun üstünlüğünü biliriz. İlimizde, ilçemizde, Türkiye’mizde, hatta tüm dünyada şiddete karşıyız. Burada bulunan tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olarak Bandırma’da gerçekleşen bu saldırıdan üzüntü duyduğumuzu bildirmek isteriz. Özellikle kınıyor demiyoruz. Bundan sonrası Hukukun diyoruz” dedi.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. ÜLKEMİZDE yaşayan insanların inancı siyasi görüşü ne olursa olsun tüm renkleriyle ülkemiz bütünlüğü söz konusu olunca bir bütündür ( bir bütün ) olmak zorundadır tüm renklerimizle hoşgörü içinde yaşamak zorundayız aksini düşünenleri şiddetle kınıyor menfur saldırıyı yapanların yüce Türk adaletinin gerekeni yapacağına gönülden inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz,
Sıradaki Haber Palaz’dan BASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’e Hayırlı Olsun Ziyareti