Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başlamadan mahkemelik oldu

Başlamadan mahkemelik oldu

GÜMÇED Bandırma Şube Başkanlığı, Balıkesir Valiliğinin Gönen’in Tahtalı Mahallesi mevkiinde  Santral   Madencilik A.Ş. tarafından yapılması düşünülen Kurşun-Çinko- Bakır Maden Ocağı Projesine ilişkin ÇED gerekli değildir kararını yargıya taşıdı.

Bu sürecin takipçisi olacaklarının altını çizen GÜMÇED  Bandırma Şube Başkanı Gültekin Mutlu, “Bölgemizin ekolojik dengesinin korunması sürdürülebilir bir yaşam vazgeçemeyeceğimiz bir önceliğimizdir. GÜMÇED olarak elimizdeki değerlere sahip çıkmayı ve onları korumayı temel bir görev saydığımızın altını bir kez daha çiziyoruz. Bu sürecin takipçisi olacağız” dedi.

-Takipçisi olacağız

Mutlu, itiraz gerekçelerini şöyle sıraladı “Belirlenmiş bir rezerv alanı ve miktarı belli değildir. Arama amaçlı proje tanıtım dosyasında planlanan sondajların tümü davaya konu açık ocak alanı dışında kalmaktadır. Proje tanıtım dosyasında ruhsat döküm amaçlı kullanılmasına karşın, 15 adet sondaj planlanmıştır. Proje sahasına 2,2 km uzaklıkta bulunan Yolindi ve Tahtalı Mahalleleri ve çevresi çalışma sırasında zarar göreceklerdir. Proje sahasında bulunan BERN sözleşmesiyle koruma altına alınan edemik bitkiler ve hayvanların yaşam alanları yok edilecektir”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jandarmadan Erdek ve Gönen’de ortak operasyon
Sıradaki Haber Jandarmadan Erdek ve Gönen’de ortak operasyon