• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %2,11
BBB 13 bin zeytin üreticisine destek verecek

BBB 13 bin zeytin üreticisine destek verecek

Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Edremit, Havran, Marmara, Erdek, Bandırma, Manyas, Gönen, Sındırgı, Savaştepe, Bigadiç ve İvrindi ilçeleri olmak üzere toplamda 14 ilçesinde zeytin üretimi yapılan Balıkesir’de, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan tüm üreticilere, kura ile Büyükşehir Belediyesi tarafından destekler verilmeye devam ediyor.  Yılsonuna kadar bin üreticiye 10 bin adet zeytin toplama kasası ve 4 bin adet zeytin toplama örtüsü desteği verecek olan Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılı zeytin hasat sezonunda da 13 bin zeytin üreticisine destek vermeyi hedefliyor.

-Tarımsal üretime her türlü destek sağlanıyor

Şehrin ekonomisinin yüzde 65’inin tarım ve hayvancılık sektörüne bağlı olduğunu söyleyerek Balıkesir için önemine vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Biz, üreticimizin elini nasıl güçlendirebiliriz, neler yaparsak üreticimiz daha az maliyetle daha iyi şekilde kazanç elde edebilir, bunun hesabını yapıyoruz. Şehrimizde tarımsal üretimi kalkındırmak ve daha kaliteli olmasını sağlamak amacıyla her yönden desteklerimizi sürdürüyoruz. Arıcılık faaliyetlerinden meyve-sebze ekimine, süt otu tohumundan arpa, buğday tohumuna, mera ıslahından küçükbaş hayvancılığı yaygınlaştırmak için Balıkesir Kuzusu damızlık koç dağıtımına ve yerli ırk buzağıların gelişimini destekleyen ürün verilmesine kadar birçok destekte bulunuyoruz. Bu desteklerin hepsi, şehrimizde berekete dönüşüyor.” dedi.

-Hedef 1 numara olmak

Evrensel düşünüp, yerel hareket ettiklerini belirterek konuşmasını sürdüren  Yılmaz “Bundan yola çıkarak ürünlerimizin anlatıldığı, kayıt altına alındığı kitap çalışmaları yapıyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden şehrimizin her köşesinde hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin bereketini artırarak kalkınmasını sağlıyoruz. Başka şehirlerde de bizim ürettiğimiz ürünlere bakıyorum, biz her zaman ilk dörde giriyoruz. Ben, birinciliğe alışkın biriyim. Balda da peynirde de zeytin ve zeytinyağı ürünlerinin kalitesinde de bu şehir 10 numara bir şehir her şeyde birinci olması lazım. Bu konuda hedeflerimizi koyduk ve bunları gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?