• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
BBB’den ağaç kesen ilçe belediyesine imar izni yok

BBB’den ağaç kesen ilçe belediyesine imar izni yok

Altıeylül Konakpınar Mahallesi’ndeki  “Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliklerinde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Birol Şahin ” Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bütün Belediyelere örnek olacak bir uygulamaya başladık. İmar uygulaması yapan ilçe Belediyelerinden uygulama alanında kaldırılması gerekecek ağaçların kesilmemesi uygun yer tespit edilerek oralara deplase edilmesi ve kaldırılacak ağaç kadar ayrıca aynı nitelikte ağaç dikilmesi taahhüdünü içeren Encümen Kararı almalarını talep ediyoruz. Eğer böyle bir karar almazsa İmar Uygulamalarını onaylamıyoruz” dedi.

Özellikle Körfez ilçelerinde İmar Uygulamaları sebebiyle Zeytin Ağaçlarının kesildiğini dile getiren Şahin “Bunu engellemek için ister yol yapsın ister başka imar uygulaması Zeytin Ağaçları başta olmak üzere bütün ağaçların kesilmeyeceğine, deplase edileceğine ve o kadar ayrıca ağaç dikileceğine dair kendilerini bağlayacak encümen kararı almaları şartıyla imar planlarını onaylayacağız. Bu encümen kararında ağaçları deplase edileceği yeri de karara yazdırıyoruz. Bu konuda asla tavizimiz olmayacak, imar için bir tek ağaç kesilmesine izin vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Etkinliğe, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?