Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bedava diye tur üstüne tur bindiriyorlar

Bedava diye tur üstüne tur bindiriyorlar

Bandırma Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican gazetecilere yaptığı açıklamada,diğer illerde olduğu gibi Balıkesir ve ilçelerinde de 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yönelik zaman sınırlamasında yeni düzenlemelere gidilmesi gerektiğini  söyledi.

-Pandemi gelmiş neyine

Bandırma’da pandemiden dolayı yolcu taşıma miktarlarında yüzde 40 azalma yaşandığının altını çizen Bican “Kapasitemiz  düşmesine rağmen 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın otobüslerimize binişlerinde bir eksilme bulunmamaktadır. Sabah 10.00 ile akşam 20.00 arası biniş müsaadesine rağmen özellikle başlangıç ve bitiş saatlerinde 65 yaş üstü vatandaşlar ciddi yoğunluk oluşturmaktadırlar. Ayakta yolcu kararı çok az olması ve riski azaltmak adına birçok ilimiz 65 yaş üstü vatandaşlar için bu saat dilimlerini daralttı. Bu uygulamanın Balıkesir ve ilçelerinde de uygulanması gerekmektedir” dedi.

-Düzenleme şart

Bandırma’da 65 yaş üzerindeki vatandaş sayısının Balıkesir’in diğer ilçelerine oranla çok fazla olduğunun altını çizen Bican “ Bu yaş grubundaki vatandaşlarımızın sadece Bandırma’da ulaşımları ücretsiz. Pandemi öncesi günlük taşınan yolcu sayısı 30 bin civarında iken 5 bin ücretsiz yolcu taşıyorduk. Pandemiden dolayı 12 bin’lere düşen günlük taşımada 4 bin  ücretsiz yolcu taşınmaktadır. Son zamanlarda talepler öyle bir hâl aldı ki birçok 65 yaş üzeri kart sahibi daha fazla biniş yapabilmek için engelli kartı talebinde bulunuyor.Buna son verilmelidir” ifadesini kullandı.  

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tükder’den ucuz yiyecek uyarısı
Sıradaki Haber Tükder’den ucuz yiyecek uyarısı