Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Belediye 25 milyon TL tutarında satış yapacak”

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Bostancı, bütçesinin yüzde 52’sini personel giderlerine harcayan Bandırma Belediyesi’nin yıl sonuna kadar 25 milyon TL tutarında mülk satışı yapacağını öne sürdü.

AK Parti Bandırma İlçe

Bandırma Belediyesi’nin personel giderlerini ödeyebilmek için yıl sonuna kadar 25 milyon TL tutarında mülk satışı yapacağı öne sürüldü.
AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, bütçesinin yüzde 52’sini personel giderlerine harcayan Bandırma Belediyesi’nin yıl sonuna kadar 25 milyon TL tutarında daha mülk satışında bulunacağını öne sürdü. Belediyenin gelirlerinin büyük bir bölümünü tahsil edemediğini dile getiren Bostancı, bununda ciddi bütçe açıklarını beraberinde getirdiğini söyledi.

-Personel maaşlarını ödeyemez
Belediyenin bütçe açığını gayri mülk satışlarıyla kapatmaya çalıştığını dile getiren Bostancı, “4 yıldan beri belediyeye gelir getirici kaynak arttırmak yerine mülkleri satarak açığı kapatmaya çalışıyor. 2018 yılı bütçesindeki açığın kapatılabilmesi için bu yılı sonuna kadar Mirza ve ekibi 25 milyon TL tutarında daha mülk satışı yapacak. Bunu yapmazsa bütçesinin yüzde 52’lik kısmı personel giderlerine harcanan yerel yönetim çalıştırdığı personeline bile maaş ödeyemez” ifadesin kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, EURO2024 heyecanını
Sıradaki Haber Balıkesir’de, LED’lerde EURO2024 heyecanı yaşanıyor