• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %1,92
Belediye arama kurtarma ekibi kuracak

Belediye arama kurtarma ekibi kuracak

BANDIRMA- Bandırma Belediyesi bünyesinde, Arama ve Kurtarma Ekibi kurulacak. Bandırma Belediye Meclisi’nin Şubat ayı meclis toplantısında oy birliği ile alınan karar ile kurulacak olan Arama ve Kurtarma Ekibi, belediyeye bağlı birimlerdeki gönüllerden oluşacak.

Arama Kurtarma Ekibi, savaşta, afetlerde, büyük yangınlarda ve önemli kazalarda; arama, kurtarma, ilk yardım ve sosyal yardım hizmetlerini imkanlar ölçüsünde yapmak üzere belediye bünyesinde kurulacak. Bandırma Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı sorumluluğunda olacak olan ekip, ekip lideri,  lider yardımcısı, iletişim (haberleşme) sorumlusu,  lojistik sorumlusu, güvenlik lideri,  güvenlik sorumlusu, 2 arama ve kurtarma ekibi, yaşam destek sorumlusu ve ulaşım sorumlusu olmak üzere toplam 30 gönüllüden oluşacak.

Belediye Başkanı Tolga Tosun “Arama ve Kurtarma Ekibi, belediyemiz bünyesinde görev yapan personelden gönüllülük esasına göre müracaat edenlerden seçim yapılarak oluşturulacak. Ekiplerin teçhizat, araç ve gereç gibi ikmal ve donatımları her yıl oluşturulacak belediye bütçesinden karşılanacak. Arama Kurtarma Ekibinin , kuruluşunun ardından Balıkesir Valiliği İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü (UMKE), Arama-Kurtarma ve Haberleşme Sivil Toplum Kuruluşları ile karşılıklı işbirliği protokolü imzalayacak olup, savaşta, afetlerde, büyük yangınlarda ve önemli kazalarda görev yapacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?