Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Belediye bütçesi 1 milyar 260 milyon TL

Bandırma Beleidyesinin 2024 yılı tahmini bütçesi 1 milyar 260 milyon TL olarak belirlendi.

Bandırma Beleidyesinin 2024 yılı

Bandırma Belediyesinin 2024 yılı tahmini bütçesi 1 milyar 260 milyon TL olarak belirlendi.
Bütçe görüşmelerinde konuşan Belediye Meclis Üyesi Levent Coşkun “2022 yılbaşında 451 milyon 900 bin TL olan bütçenin satın alma gücü yüzde 28 oranında azalmış ve 324 milyon 283 bin 440 TL’ye düşmüştür. Ülke politikalarının olumsuz sonuçlarına rağmen Bandırma Belediyesi olarak verdiğimiz sözleri birer birer hayata geçirdik. Bandırma halkını mağduriyete uğratmamaya çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

-Sözlerimizi tuttuk

Göreve geldiğimiz günden bu yana sözünü verdikleri hizmetleri birbir hayata geçirdiklerini dile getiren Coşkun “Tüm bunları sadece bizlerin değil tüm ülkenin hissettiği ekonomik ve sosyal krizlere rağmen başarmış bulunmaktayız. Hizmet verdiğimiz süre boyunca tüm dünyayı etkisi altına alan ve sadece sağlık değil ekonomik buhranlara da neden olan pandemi sürecini siz değerli Bandırmalılarla omuz omuza atlattık” ifadesini kullandı.

-İhtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk

Bu süreçte belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşma özverisiyle çalıştığının altını çizen Coşkun “ 30 bin adetin üzerinde yardım kolisini vatandaşlarımıza ulaştırdık. Yanı sıra evde temizlik hizmeti ile yardıma muhtaç tüm vatandaşlarımıza ulaşma çabasını yaşadık. Pandemi ardından, tüm dünyada yaşanan ekonomik buhran hali maalesef ülkemizi bu sefer de teğet geçmedi. İzlenen kötü ekonomi politikalarının sonuçları sadece hizmete şiar olan biz kurumları değil, her bir vatandaşımızı sarsmıştır. Dolarda yaşanan enflasyon, TL’nin yaşadığı değer kaybı ve akabinde kur krizi, belediyemiz bütçesini de önemli ölçüde etkilemiştir” dedi.

-Eğitime önem verdik

Yerel yönetim olarak eğitime önem verdiklerinin altını çizen Coşkun “Eğitim destek evimiz, eşit eğitim hakkını tüm çocuklarımıza yaşatmaya devam etmektedir. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bugüne kadar onlara 250 bin litre süt dağıttık. Ayrıca Bandırma’nın üniversite kenti olmasının temel dinamiği olan üniversite öğrencilerimize Ordu Caddesi’nde 161 öğrenci kapasiteli Yurdumuzu inşa ettik hizmete açılma aşamasındadır” ifadesini kullandı.
Belediye hizmetlerinde ilçede yaşayan engelli vatandaşları da unutmadıklarının altını çizen Coşkun “Tatlısu’da inşa ettiğimiz engelli vatandaşlarımız için kurulan Kamp Alanı Adil hizmeti yansıtmaktadır. Yaptığımız Sosyal Market Projesi, krizi hala yaşayan vatandaşlarımıza ucuz ve hijyenik gıda imkanı sunmaktadır. Edincik, tarihinin en büyük projesi olarak adlandırılan 21 milyon TL’ye mal olacak kapalı pazar yeri ve yaşam alanı projemiz hizmete açılmak üzeredir. Söz verdiğimiz gibi 100. Yıl kapalı pazar yeri ve sokaktaki patili canlarımız için tasarladığımız sokak hayvanları, geçici bakımevi ve doğal yaşam alanı projemizi en kısa sürede hayata geçiriyoruz. 100. Yıl ve Çalışkanlar Mahallelerimizde inşa ettiğimiz taziye evlerimizi hizmete açmış bulunmaktayız. Levent ve Paşabayır Mahallelerimize inşa ettiğimiz seyir teraslarımızla 390 bin metrekarelik yeşil alana ulaştık. Kentimizdeki oyun bahçesi dinlenme ve gezinti yerleri sayısını da artırmakla kalmadık, 105 bin metrekarelik Malta Deresi Vizyon projemizin bütün altyapı malzemelerini satın aldık en kısa sürede hizmete açmayı planlıyoruz. Tüm bu hizmetleri, İçinde bulunduğumuz ekonomiye rağmen yaptık.”dedi.

-Kendi asfalt tesisimizi kurduk

Üreten belediye anlayışı ile kendi asfalt tesislerini kurduklarını açıklayan Coşkun “150 bin ton asfalt döktük. Şehrimizin en işlek mevkilerinden olan Günaydın Mahallesi, Sunullah Caddesi, Atatürk Bulvarını üst yapısını ve ışıklandırmasını yeni baştan inşa ederek kente daha modern bir görünüm kazandırdık. Çalışan annelerimiz için Gündüz Bakımevi Projemizi hayata geçirdik. Kadının, çalışma hayatındaki yeri ve geleceği hepimizin aydınlık yüzüdür. Hem kadınlarımızın istihdamına imkan sunduk hem de 850 çocuğumuza 64 eğitmenimizle hizmet verdik. Bu zor şartlarda gerek kooperatiflere verdiğimiz destekleri ile gerekse vizyoner projeleri ile Bandırma Belediyesi hizmet vermeye devam edecektir. Katılımcılık esası ile her mahallede Her sokakta vatandaşlarımızla buluşuyor ve onları dinliyoruz. Onlardan aldığımız her talep ve her geri bildirim bizim yol haritamızı çiziyor ve yeni bütçemizi de vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda şekillendirdik” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI