• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Belediye davulcuları unutmadı

Belediye davulcuları unutmadı

Bandırma Belediyesi, pandemi koşullarının yarattığı ekonomik zorluklarla zor günler geçiren Bandırmalı Davulculara destek verdi. Ramazan ayında uygulanan davul çalma yasağı nedeniyle bahşiş toplayamayan Ramazan Davulcularına erzak kolisi ve alışveriş çeki desteği sağlayan Bandırma Belediyesi, bu sıkıntılı dönemde davulcularımızın yanında oldu.

Makamında Ramazan Davulcularını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun: “Yaklaşık 13-14 aydır devam eden Covid-19 salgını ile mücadele ediyoruz. Pandemi sürecinden en çok etkilenen meslek gruplarından bir tanesi de siz oldunuz. Ramazan ayında uygulanan davul yasağı nedeniyle ekonomik olarak daha da sıkıntılı bir süreç içindesiniz. Bunun farkındayız. Biz de bu zor dönemde sizlere katkı vermek adına Bandırma Belediyesi olarak yerine getirdiğimiz çeşitli yardımlarla yanınızda olmak istedik” dedi.

Hatırlanacağı üzere, Balıkesir İl Hıfzısıhha Kurulu Ramazan davulcularının tek tek evleri dolaşarak bahşiş toplamasını yasaklamış ve  bahşişlerinin yerel imkanlarla karşılanmasına yönelik karar vermişti. Bu kararın ardından Bandırma Belediye Başkanlığı bir çalışma başlatmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?