Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Belediyede HES Kodu masası kuruldu

Belediyede HES Kodu masası kuruldu

Bandırma Belediyesi’nde “Hayat Eve Sığar” (HES) kodu kontrolü yapılmaya başlandı. İşlemleri için belediye hizmet binasına gelen ilçe sakinleriyle birlikte mesai başlangıcında belediyeye giriş yapan çalışanlar, kapıdaki güvenlik görevlilerine telefonlarının ekranından HES kodlarını gösteriyor. Dijital uygulama ile giriş yapan kişiye ait HES kodunu okutan görevliler, ilçe sakinleri ya da çalışana ait herhangi bir olumsuz bildirim ile karşılaşıldığında sağlık ekiplerine bilgi veriyor.

-Risk yoksa giriş var

Belediye hizmet binasına giriş yapılabilmesi için ekranda “Riskli değil” bildiriminin görülmesi gerekiyor. Son dönemde pozitif olmasına rağmen karantina kurallarına uymayan hasta sayısının çoğalması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Balıkesir’deki tüm kamu kuruluşlarında zorunlu hale getirilen HES kodlu giriş, uygulamasına Bandırma Belediyesi’nde de başlandı.

-Vatandaşın işini kolaylaştırıyoruz

Korona virüs pandemisi nedeniyle tüm dünyanın zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Sürecin en başından bugüne tüm ekiplerimizle birlikte sahadayız. Bandırmalıları salgın hastalıktan koruyabilmek için hem ülke genelinde alınan tedbirlerin uygulanma süreçlerini takip ettik hem de belediye imkanları ile çok sayıda önlem almaya çalıştık. Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun HES kodu ile giriş kararı Bandırma Belediyesi’nde uygulanmaya başlandı. Herhangi bir işlem yapmak için belediyeye gelen vatandaşlarımızın HES kodlarını yanlarında bulundurması gerekiyor. Akıllı telefona sahip olmayan, HES kodu edinememiş yurttaşlarımız için de belediyenin girişinde bir HES Destek Masası oluşturduk. Orada arkadaşlarımız HES kodu olmayanlara yardımcı oluyor. Salgın hastalığı yenebilmemiz için herkesin alınan tedbirlere uygun davranması gerekiyor. Tüm Bandırmalılara,maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları yönündeki çağrımı yineliyorum”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor
Sıradaki Haber Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor