• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %1,92
Belediyeden antik kazılara destek

Belediyeden antik kazılara destek

BANDIRMA- Antik kentlerdeki kazı çalışmalarına Bandırma Belediyesinden destek. Bandırma Belediye Başkanlığı geçmişi Milatta Önce 3 binli yıllara dayanan ve onlarca medeniyete ev sahipliği yapan kentin toprak altında kalmış köklü tarihini gün yüzüne çıkarmak için arkeolojik kazı alanlarındaki desteğini arttırarak sürdürüyor.

-2023’de 200 bin TL destek verilecek

Bu akşam Tolga Tosun Başkanlığında toplanan Bandırma Belediye Meclisi Ergili Mahallesi’ndeki Daskyleion kazı çalışmalarına 200 bin TL nakdi yardımda bulunulmasına oy birliğiyle karar verdi. Bandırma Belediyesi ile Kültür Bakanlığı arasında imzalanacak hizmet protokolünün ardından 200 bin TL kazı çalışmalarında kullanılmak üzere Bakanlığa aktarılacak.

-3 yılda 375 bin TL destek verildi

Tarihe ve kültüre büyük önem verdiklerini dile getiren Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Yerel yönetim olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı kontrolünde gerçekleştirilen Ergili Daskyleion kazı çalışmalarına 2021 yılından bu yana nakdi yardımda bulunuyoruz. 2021 yılında 75 bin TL nakdi yardımımızı 2022 yılında 100 bin TL’ye çıkardık. Bu rakamın 2023 yılında 200 bin TL’ye çıkartılmasına oy birliğiyle karar verdik. Kazı çalışmalarına destek veren tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?