• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Belediyeden evcil hayvan parkı

Belediyeden evcil hayvan parkı

Bandırma Belediye Başkanlığı General Balcı Çamlığı Sağlıklı Yaşam Alanı içerisine bulunan 250 metrekarelik alan üzerine evcil hayvan parkı kurdu.

Parkın içerisinde evcil hayvanların kullanımı için eğitim ve oyun aktivitesi bulunuyor. Sokak hayvanları için parkta tahterevalli, platform, standart atlama, atlama duvarları, standart tünel, ipli çember, tırmanma, slalom set, eğitim sehpası bulunuyor. Park evcil hayvan sahiplerinden büyük ilgi görüyor. Evcil hayvan sahipleri parkı istedikleri zaman kendi kontrollerinde ücretsiz kullanabiliyor. Bandırma Belediyesi ayrıca ilçeye donanımlı rehabilitasyon ve bakım merkezi kazandırılmasıyla ilgili çalışma başlattı.

Belediye Başkanı Tolga Tosun “Sevimli dostlarımız şehrin içinde doğal bir ortamda gezip oyunlar oynayabilecek. Enerjileri atacaklar. Evcil hayvanlarımız doğası gereği koşması, koklaması, hem cinsileriyle bir araya gelmesi lazım. Ancak evlerde bu pek mümkün olmuyor. Evcil hayvanların bu ihtiyaçlarını karşılayacak Evcil Hayvan Parkını kurduk. Hem sevimli dostlarımız, hem de sahipleri oldukça mutlu.” dedi.  Tosun, ayrıca bölgenin en kapsamlı, donanımlı rehabilitasyon ve bakım merkezinin ilçeye kazandırılmasıyla ilgili proje çalışmaları başlattıklarını ihale sürecinin 2023 yılının ilk çeyreğinde yapılmasını planladığını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?